Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem Liepājā vārda dienu svin 88 Staņislavi, 23 Staņislavas un 9 Stefānijas. Vārdadienā sveicam Satņislavu Babinu.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Daudz ko daru. Esmu tēvs, vīrs un brīvprātīgais.

Ikdienā strādāju nevalstiskajā organizācijā "Radi Vidi Pats". Nodarbojos ar neformālās izglītības apmācības vadīšanu un dažādu projektu veidošanu un risināšanu kopā ar jauniešiem, un ne tikai.

Kā pavadāt savu brīvo laiku?
Šobrīd man nav tik izteikti nodalīts brīvais laiks no darba, jo tas, ko daru ir arī mans hobijs un sirdslieta. Man īsti nav brīvā laika, bet, ja gadās kāds brīvs brīdis, tad eju staigāt ar bērniem, apciemoju vecmāmiņu, braucu ar riteni, eju uz parku vai jūru.

Kur smeļaties spēku?
Tā enerģija kaut kā vienkārši ir, jo daru to, kas man patīk, un tur arī automātiski rodas enerģija. Ja man būtu jādara lietas, kas ir pret manām vērtībām, tad enerģiju tikai zaudētu.

Tehniski man palīdz režīms – agri celties, agri iet gulēt. Arī veģetārā diēta palīdz, nav jāgremo daudz gaļas, tad ir daudz vairāk enerģijas.

Kāda ir jūsu laimes formula?
Darīt to, kas ir pareizi. Ja jūtu, ka daru pareizo lietu, tad esmu laimīgs. Nodefinēt pareizo gan var dažādi. Katram pašam ir sava mēraukla. Jāizvēlas tas, kas šķiet pareizi, tas dara laimīgu.

Kur, jūsuprāt, mīt Liepājas sirds?
Man tā ir pludmale un Gulbīšu dīķis, jo tur pat blakus dzīvoju. Man liekas, tur arī ir Liepājas sirds. Vēl varētu būt, ka tie ir tilti pāri kanālam un osta. Man ļoti patīk kanāls saulrieta laikā. Noteikti tas, kas ir saistīts ar jūru.

Ko vēl vēlētos pilsētā uzlabot vai jaunu ieviest?
Vēlētos velosipēdistiem tiltu pāri kanālam. Pie promenādes, kas savienotu visus veloceliņus. Vairāk attīstīt infrastruktūru, piemērotāku velosipēdiem, lai ir atsevišķi veloceliņi nodalīti, varbūt pat atsevišķas joslas izveidotas, ne tikai sabruģēts.

Šobrīd ir ļoti forši, bet vajag attīstību – atsevišķi celiņi, joslas, velo tilts. Varbūt kādreiz, lai ir kā Nīderlandē, tur nesen atvēra velo maģistrāli, tāds highway, Liepājā arī tādu varētu izveidot.

Vakar Liepājā bija ikgadējais Tvīda brauciens, vai piedalījāties? Kā vērtējat šādus pasākumus?
Ļoti priecājos, ka notiek pie mums jau septīto reizi šāds pasākums, bet pats šogad nepiedalījos, jo darbojos mūsu biedrības komandā, cīnījāmies par vienu dabas balvu.

Pats esmu šodien Rīgā, lai piedalītos citā velosipēdu pasākumā, kas te notiek, saistībā ar ērmriteņiem. Nākamnedēļ mūsu biedrība taisa parādi ar ērmriteņiem, un būs līdzīgs velobrauciens kā bija Tvīda braucienā. Tur gan piedalīšos.

Ir sagadījies, ka Mātes diena un vārdadiena jums ir vienā dienā. Vai tas kā ietekmē kādu no svētku svinēšanas paradumiem?
Ir tā, ka neatzīmēju ne vārdadienu, ne dzimšanas dienu. Īsti arī nesaprotu kāpēc ir jāsvin šie svētki. Jauki, ka vari cilvēku atcerēties tajā dienā, pazvanīt un parunāt, bet no otras puses, ir jāpērk dāvanas, kuras patiesībā nav vajadzīgas.

Pats personīgi neredzu nekādu sakarību starp šiem abiem svētkiem šodien. Sieva mani gan apsveic vārdadienā, bet pašam tas ir vienaldzīgi – ja ir, tad labi, ja nav, arī nekas.

Kā parasti apsveicat savu mammu?
Mana mamma nomira, bet viņu atceros un pieminu, aizejot uz baznīcu. Bet tā kā mana sieva ir māmiņa, tad ar bērniem gatavojam viņai dāvanas. Arī vecmāmiņas šajā dienā atceramies.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Negribas būt banālam, bet noteikti novēlētu veselību un priecāties par to, kas jums ir nevis bēdāties par to kā nav!