Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā brīvprātīgo godināšanā sestdien, 5.decembrī, balvu saņēma arī biedrība "Radi Vidi Pats".

Par to portālu informējaportālu informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā brīvprātīgo godināšanas pasākumā balvas saņēma arī Eiropas Brīvprātīgā darba organizācijas, kuras aktīvi iesniedz projektus Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā (JSPA), lai varētu uzņemt un nosūtīt jauniešus Eiropas Brīvprātīgajā darbā programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" ietvaros.

"Gada Brīvprātīgais 2015" balvas ieguva brīvprātīgie, kas aktīvi darbojas Latvijas brīvprātīgo kustībā un ar savu nesavtīgo darbību sniedz neatsveramu ieguldījumu savu līdzcilvēku dzīvēs.

"Ir svarīgi atcerēties, ka ļoti liela nozīme brīvprātīgo darbā ir arī organizācijām, kas uzņemas rūpes par brīvprātīgajiem, sniedzot tiem darba iespējas, atbalstot, kā arī sagatavojot brīvprātīgos darbam ārzemēs. Latvijas organizācijas ir aktīvas gan uzņemot ārzemju jauniešus Latvijā, gan nosūtot Latvijas jauniešus veikt brīvprātīgo darbu ārzemēs. Programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" ietvaros darbojas 127 akreditētas brīvprātīgā darba organizācijas, kas ikdienā strādā un iedvesmo simtiem jauniešu. Jau gandrīz 20 gadus Eiropas Brīvprātīgais darbs ļauj jauniešiem doties veikt brīvprātīgo darbu ārpus Latvijas, tādējādi ne tikai palīdzot vietējai sabiedrībai, bet arī attīstot sevi un iepazīstot citas kultūras," uzsver JSPA direktore Daina Sproģe.

"Gada brīvprātīgais 2015" balvu nominācijā "Aktīvākā organizācija programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" ietvaros" ieguva biedrība "Radi Vidi Pats" no Liepājas.

"Saņemot organizācijas vārdā šo atzinību, pie sevis domāju, ka, re, arī Latvijā brīvprātīgais darbs kļūst par arvien nozīmīgāku sabiedrības dzīves sastāvdaļu, un ir tikai pareizi, ka brīvprātīgie tiek godināti valsts līmenī, tādējādi uzsverot to nozīmīgumu gan sociālo problēmu risināšanā, gan iecietīgākas sabiedrības veidošanā, gan popularizējot brīvprātīgo darbu kopumā. Tas ir svarīgs aspekts katra brīvprātīgā un organizācijas dzīvē, tomēr tas nav pašmērķis. Uzņemot un nosūtot jauniešus Eiropas Brīvprātīgajā darbā (EBD), ar katru reizi pārliecinājāmies, ka tā ir unikāla iespēja jebkuram iegūt nenovērtējamo pieredzi un mainīt savu dzīvi uz labo pusi. Šīs ilgtermiņa izmaiņas katra EBD veicēja dzīvē un apkārtējās vides uzlabojumi mums apkārt ir vislabākais apliecinājums tam, ka esam uz pareizā ceļa," saka biedrības valdes loceklis un projektu koordinators Staņislavs Babins.

Programma "Erasmus+" sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas "Erasmus+" īstenošanu Latvijā, savukārt  Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā "Erasmus+". Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem – www.viaa.gov.lv sadaļā "Erasmus+".