Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 35 Violetas un 6 Teklas. Dzimšanas dienā sveicam Zani Jēkabsoni.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Esmu īsts ūdensvīrs – mazliet traks, bet ļoti zinātkārs, apņēmīgs un mērķtiecīgs radījums. Patīk atrasties kustībā, darīt daudz un visu uzreiz. Piemīt īsts liepājnieka spīts un rūdījums. Lai gan ikdienas gaitas šobrīd aizvadu Rīgā, jo studēju 3.kursā komunikācijas zinātnes Latvijas Universitātē, vienmēr kaut kas “velk” atpakaļ. Laikam jau vēlme būt ar savējiem cilvēkiem.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Mūždien aktuālas ir mācības. Februāra sākumā sāksies prakse reklāmas nozarē, kur palīdzēšu ar komunikācijas koordinēšanu LU. Paralēli tam šobrīd top projekts “Dabas joga”, kur zinošu gidu pavadībā tiks apzinātas dažādas enerģētiskās vietas Latvijā – senie pilskalni, svētavoti, dižakmeņi, alas un tamlīdzīgi. Šādos braucienos varēs doties arī no Liepājas un aptuveni pēc mēneša tiks atklāta arī mājaslapa, par kuras saturu un uzturēšanu būšu atbildīga es. Būs diezgan interesanti un darbiem pilnas rokas.

Vai jums ir kāda īpaša aizraušanās?
Es labprāt ceļoju, klausos mūziku, dziedu, dejoju un sportoju, bet nav tādu konkrētu aizraušanos, kas definētu mani. Man patīk darīt daudz un dažādas lietas, tādā ziņā esmu atvērta izmēģināt visu jauno.

Kas bija pēdējā grāmata, ko lasījāt?
Saistībā ar studijām pēdējā laikā nācies lasīt diezgan daudz akadēmiskās literatūras, diemžēl neatstājot brīvu laiku citām, interesantākām grāmatām. Manuprāt, pēdējā lasītā grāmata bija krievu literatūras klasika “Meistars un Margarita”. Ar nepacietību gaidu kādu brīvāku mirkli, lai varētu nodoties lasīšanai.

Kur Liepājā ir visgardākais pusdienu piedāvājums?
Hmm... Grūts jautājums. Nezinu tieši par pusdienu piedāvājumiem, bet šobrīd no draugiem par “Darbnīcu” dzirdamas labas atsauksmes. Ļoti garšo suši, kad tos sakārojas, dodos uz “Olive”. Tomēr Liepāja visvairāk asociējas ar “Deli Snack”. Tur atrodami iespējams paši garšīgākie frī kartupeļi pasaulē.

Kas pēdējā laikā ir patīkami pārsteidzis? Kas licis aizdomāties?
Es neteiktu, ka varbūt pārsteidzis, bet noteikti liels prieks par Kristapu Porziņģi. Atceros, ka, vidusskolā ejot, Kristaps vēl bija tāda kā bauma starpbrīžos un, ka viņš “pēc gadiem spēlēšot NBA”. Prieks, ka runas tagad ir piepildījušās. Cilvēks šobrīd realizē savu potenciālu un liek par sevi runāt visai pasaulei. Šādi iedvesmojoši stāsti noteikti liek aizdomāties par to, ka neviens sapnis nav neaizsniedzams, ja vien ir patiesa vēlme darīt un ģimene, kas atbalsta.

Vai ir kāds cilvēks, kura dzīvesstāsts jums šķiet piemēra vērts?
Tā viennozīmīgi ir mana auklīte Vija, bez kuras es noteikti nebūtu tas cilvēks, kas esmu šodien. Vijas dzīvesstāsts ir ļoti smags, piedzīvots viens likteņa trieciens pēc otra. Bet par spīti visam, viņa nav pazaudējusi savu lielo mīlestību pret cilvēkiem, dullumu un lielisko humora izjūtu. Katru reizi, kad dodos ciemos, stundām ilgi runājamies un vienmēr saku, ka par viņas dzīvi būtu nepieciešams sarakstīt grāmatu vai uzņemt filmu. Varētu kārtīgi gan izsmieties, gan arī izraudāties; garlaicīgi noteikti nebūtu.

Kur jūs noteikti vēlētos aizceļot? Kāpēc?
Vairāk nekā gadu par savām otrajām mājām dēvēju Turīnu, Itālijā. Tur pavadīju 4 mēnešus ERASMUS studijās un satiku ļoti daudz cilvēku, kas kļuvuši mīļi un tuvi. Vienmēr patīkami atgriezties tur, kur tevi gaida. Runājot par sapņu galamērķiem, kuros vēl nav pabūts, tādu šobrīd ir trīs. Vēlos doties uz Brazīliju un apmeklēt košo Riodežaneiro karnevālu. Dienvidāfrikas Republikā apmeklēt Labās Cerības ragu un sasveicināties ar žirafēm un ziloņiem skaistajos dabas parkos. Protams, uz savas ādas izjust arī Jaunzēlandes burvību un varenību, kas noteikti ir gandrīz katra cilvēka “bucket list” jeb lietām, kas jāizdara vai jāredz dzīves laikā. Vispār vienmēr ļoti ir interesējusi vēsture un ģeogrāfija.

Kuri varētu būt šī gada svarīgākie notikumi?
Man šis gads solās būt notikumiem bagāts. Ar nepacietību gaidu jaunu pienākumu uzņemšanos – kļūšu par tanti. Protams, svarīga ir bakalaura aizstāvēšana un universitātes absolvēšana. Noteikti nāksies pieņemt daudz ar savu nākotni saistītus lēmumus. Lēkt nezināmajā mazliet biedē, bet reizē arī vilina.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Daudz mīlestības un veselību! Lai viss iecerētais piepildās ar uzviju!