Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 237 Diānas, 72 Dinas un 9 Dinus.

Šodien vārda dienā sveicam Liepājas Universitātes absolventi un pasākumu vadītāju Dinu Brenci.

Tava dzimtā puse ir Priekule, bet jau kādu laiku dzīvo Liepājā. Vai sevi tagad sauc par liepājnieci, vai joprojām sirdī esi priekulniece?
Lai piedod priekulnieki, bet mani mati kļuvuši pavisam nepaklausīgi — tad jau laikam kļūstu par īstu liepājnieci!

Kas, tavuprāt, ir Liepājas īpašais šarms?
Pilnīgi noteikti vējš matos un brīvība — sajūtās, iespējās.

Kā pasākuma vadītāja vari atklāt, kādas ir galvenās īpašības un prasmes, lai aizrautu publiku?
Noteikti jābūt optimistam. Laikā, kad visi ir pārņemti ar savām problēmām, mums, pasākumu vadītajiem, jāprot no tā visa norobežoties un cilvēkos radīt pozitīvas emocijas. Vēl ir svarīgi prast pieņemt to, ka lietas, kas liekas interesantas tev, ne vienmēr liekas interesants arī citiem, tāpēc, gatavojoties pasākumiem, ļoti jādomā par konkrēto publiku, kādas ir viņu intereses un kas viņus aizrauj. Un galu galā ir jābūt šarmam — gan iekšējam, gan ārējam.

Kādi ir bijuši nozīmīgākie pasākumi, kuros esi piedalījusies un vadījusi?
Katrs organizētais pasākums man ir svarīgs, jo tas ir kā jauns izaicinājums.

Man ļoti nozīmīga bija iespēja studiju prakses laikā piedalīties amatnieku festivāla "Līvas tirgus" organizēšanā, atklāt Ziemassvētku egli Ventspilī. Šovasar kopā ar mammu Priekulē organizējām nometni bērniem "Jautrie indiāņi", kura notika, pateicoties ES projekta finansēm. Nu jau piecus gadus Priekulē organizēju ģimenes dienu sporta spēles, kā arī esmu pirmā un vienīgā salaveča sieva Latvijā, kuru Ziemassvētku laikā var sastapt "Rūķu Ziemassvētku skolā"!

Ar ko šobrīd nodarbojies?
Nu jau piecus mēnešus kopā ar kolēģi Raivi Bruži cītīgi iepriecinām mazākos Liepājas un rajona iedzīvotājus, vadot un organizējot bērnu dzimšanas dienu svinības – dziedam, dejojam, rādām trikus, modelējam balonu dzīvnieciņus — padarām šos svētkus jubilāriem neaizmirstamus!

Kādas nākotnes ieceres tuvākajā laikā vēlētos realizēt?
Atrast to īpašo iestādi, kas meklē tieši mani, kultūras darbinieku, savai kultūras iestādes vadībai.

Kas ir bijis neprātīgākais, ko esi darījusi?
Piedzīvojumi vienmēr mani ir vilinājuši. Studiju gados kopā ar puišiem vasarā devos pelnīt naudu uz ārzemēm, bet tad sapratām, ka mūs tur vēlas tikai apkrāpt un sanāca laisties lapās! Ar draugiem esam devušies ceļojumos ar pāris latiem kabatā, nezinot, ne kur paliksim, ko ēdīsim — esam daudzu lidostu soliņus izgulējuši!

Vai tev patīk tavs vārds un labi ar to sadzīvo? Varbūt zini arī tā skaidrojumu?
Bērnībā mammai sūdzējos, ka ielikusi man neglītu vārdu, gribēju kaut ko modernāku, bet nu saku paldies, ka man ir vārds, ar ko spēju tik viegli sadzīvot!
Gunāra Treimaņa grāmatā "Vārdu noslēpumi" Dina raksturota kā: “mērķtiecīga, strādīga, spītīga. Prasīga pret sevi un citiem. Bīstama, ja kļūst nikna. Redz cilvēkiem cauri un var pateikt kaut ko tādu, kas ievaino kā bārdas nazis. Apveltīta ar reālu parādību uztveri." Jāatzīst, ka raksturojums ir gana precīzs.

Tavs novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Es visiem novēlu svinēt! Jo atzīmēt dzimšanas dienu nozīmē sacīt otram: "Paldies, ka tu man esi!"