Noslēdzot šo mācību gadu, 28. maijā Liepājas teātrī tika svinīgi sumināti vairāk nekā 60 Liepājas skolēni, ar kuriem pilsēta lepojas, informē Liepājas Izglītības pārvalde.

Tika sveikti skolēni, kuri šī mācību gada pirmo un otro  semestri beiguši ar teicamu un izcilu vērtējumu, Valsts mācību olimpiāžu un Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferences laureāti, kā arī Liepājas 2. mūzikas vidusskolas jaunie talanti.

Pateicības un ziedus izcilniekiem pasniedza Domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis un Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre – Lathere. Skolēniem un viņu pedagogiem par izciliem sasniegumiem mācībās piešķirtas arī naudas balvas saskaņā ar pašvaldības nolikumu “Par talantīgo izglītojamo finansiālo motivāciju”.

“Liepājas ir bagāta ar jauniem, talantīgiem prātiem, kas pēc dažiem gadiem strādās savas pilsētas attīstībai, savā uzrunā teica Atis Deksnis, novēlot skolēniem arī turpmāk daudz iespēju, kur pieradīt savas spējas.

“Skolēnus par personiskajām leģendām veido ne tikai  piepūle un apņēmība, cīnoties un pastāvot par rezultātu, bet arī talantīgi pedagogi un vecāki, kas savās sirdīs un prātos virza bērnus uz šiem panākumiem, uzsvēra Kristīne Niedre – Lathere, novēlot visiem jauku atpūtu vasaras brīvlaikā.   

Latvijas 43. zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konferencē Liepājas skolēni šogad ieguva 14 godalgotas vietas. Augstāko novērtējumu par ZPD – 1. pakāpi saņēma Raiņa 6. vidusskolas 11. klases audzēkne Ilze Baumgarte, 12. klases audzēknis Roberts Krists Jaunarājs – Janvāris un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases audzēknis Raivis Pūķis, kuri bija uzaicināti piedalīties starptautisko pasākumu delegāciju atlasē, lai cīnītos par iespēju prezentēt savu projektu  idejas  Eiropas un pasaules mērogā. Roberts Krists Jaunarājs jau pabijis izstādē ASV, bet Ilze Baumgarte septembrī dosies uz izstādi Abī Dabī Apvienotajos Arābu Emirātos.  

Pašvaldības prēmijas par labām un teicamām sekmēm šogad saņēma 37 vidusskolēni, kuru vērtējums abos mācību gada semestros bijis 9 un 10 balles. Visvairāk teicamnieku šogad bijis Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā (10), A. Puškina 2. vidusskolā (6) un Liepājas 8. vidusskolā (6), Liepājas 12. vidusskolā (5).

Pateicības un naudas balvas saņēma arī sekmīgo un talantīgo skolēnu pedagogi, no kuriem daži tika sumināti par vairāku audzēkņu sasniegumiem, piemēram, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājs  Uldis Žaimis saņēma aplausus par  četru jauno talantu sagatavošanu.

Par izciliem sasniegumiem valsts un starptautiskajos konkursos tika apbalvoti 19 Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas jaunie talanti un deviņi pedagogi, kuri viņus sagatavojuši. 2. mūzikas skolai šis bijis īpaši bagāts gads ar izciliem sasniegumiem Kurzemes, valsts un starptautiskajos konkursos.  

Pasākumu vadīja Liepājas teātra aktieri Edgars Ozoliņš un Rolands Beķeris. Abu aktieru  izpildījumā jauniešiem pirms apbalvošanas bija iespēja noskatīties Goda teātra izrādi “Čomiņi” par savu vienaudžu dzīvi skolā.

Par sasniegumiem Valsts mācību olimpiādēs šogad apbalvoti :

Evelīna Zalcmane (Centra sākumskola) atzinība franču valodas  valsts olimpiādē;  
Helēna Raģe (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) atzinība latviešu valodas 8.-9.klašu valsts olimpiādē;  
Taisija Domračeva (12.vidusskola) atzinība krievu valodas   valsts olimpiādē;
Roberts Cinkus  (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) atzinība ģeogrāfijas valsts olimpiādē;
Vjačeslavs Naņaks (12.vidusskola) 3.vieta ķīmijas valsts olimpiādē ;
Arturs Atvars (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija)  3.vieta ķīmijas valsts olimpiādē;
Igors Astrauskis (7.vidusskola) 3.vieta ķīmijas valsts olimpiādē;
Elza Indra Enkuzēna (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija)  2.vieta filozofijas valsts olimpiādē;
Alekss Daniels Šipicins (A. Puškina 2.vidusskola) 2.vieta ķīmijas valsts olimpiādē ;
Lūkass Teofils Valcis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) atzinība fizikas valsts olimpiādē  un 2.vieta matemātikas valsts olimpiādē;
Ralfs Šuba (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 2.vieta ķīmijas valsts olimpiādē un 1. vieta fizikas valsts olimpiādē.