Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) Latvijas Pašvaldību savienībai (LPS) paudis apņēmību rast risinājumu, lai, veicot izmaiņas nodokļu sistēmā, nesamazinātos pašvaldību budžeti, aģentūrai LETA apgalvoja LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Kaminskis sacīja, ka tikšanās ar Kariņu un finanšu ministru Jāni Reiru (JV) notikusi pēc viņa lūguma un tā bijusi darba saruna nākamā gada valsts budžeta sagatavošanas laikā, kurā premjers paudis izpratni par pašvaldību finanšu situāciju, veicot izmaiņas nodokļu sistēmā.

Finanšu ministrijas (FM) piedāvājums paredz mainīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārdales attiecību, palielinot valsts budžetā ieskaitāmo IIN proporciju no patlaban esošajiem 20% uz 25%, tādējādi pašvaldību budžetā ienāktu 75% IIN, līdzšinējo 80% vietā, kas naudas izteiksmē pašvaldību budžetiem nozīmētu samazinājumu par 91 miljonu eiro.

Kaminskis skaidroja, ka, ņemot vērā jau līdz šim pieņemtos vai plānotos valdības lēmumus, nākamajā gadā pašvaldībām savos budžetos papildus būs jārod aptuveni 50 miljoni eiro, kas nepieciešami, lai paaugstinātu garantētā minimālā ienākuma līmeni un trūcīgas personas ienākuma līmeni, minimālās mēneša darba algas palielināšanu līdz 500 eiro, pirmsskolas pedagogu algu celšanu, pasākumiem saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu saistību izpildi un citiem pasākumiem.

Otrdien pēc valdības sēdes Ministru prezidents mediju pārstāvjiem atzina, ka viņa mērķis ir turpināt sarunas ar LPS un atrast veidu, kā valdība varētu panākt pretī pašvaldībām. "Ir dažādi instrumenti, kā to darīt, bet galvenais ir sadarbība," pauda Kariņš.

Savukārt finanšu ministrs par šodienas tikšanos ar pašvaldību savienības pārstāvjiem atzina, ka puses nonākušas pie lēmuma turpināt sadarboties.