Liepājā, salīdzinot ar citām Latvijas vietām, šogad notiek mazāk ugunsgrēku, kas saistīti ar sodrēju degšanu skursteņos.

Tā "Rietumu Radio" informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes komandieris Andrejs Beļakovs.

Lielu ugunsgrēku ar traģiskām sekām Liepājā nedēļas nogalē nav bijuši - ugunsdzēsēji saņēmuši piecus izsaukumus un tas esot tikai nedaudz vairāk nekā citās nedēļas nogalēs, informēja VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris.

Kurzemes reģionā no piektdienas līdz svētdienai saņemti 16 izsaukumi, un, kā atzina Beļakovs, aptuveni puse degšanas gadījumu bijuši saistīti ar zemo gaisa temperatūru.

Kā atzina VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris, Liepājā, salīdzinot ar citām Latvijas vietām, šogad notiek mazāk ugunsgrēku, kas saistīti ar sodrēju degšanu skursteņos, kas ir biežs ugunsnelaimju cēlonis. "Šķiet, ka liepājnieki vairāk sāk uztraukties par savu drošību un kopā ar namu apsaimniekotāju pirms ziemas sezonas paveikuši lielu darbu, tīrot dūmvadus. To apliecinājuši arī mūsu dienesta inspektori, kuri pārbauda dzīvojamo sektoru," sacīja Beļakovs.

Visbiežāk ugunsgrēki izceļoties neuzmanīgas rīcības ar uguni dēļ. Joprojām biežs negadījumu cēlonis ir neuzmanīga smēķēšana.

Lai auksto laiku pārciestu droši, Beļakovs iesaka vairāk kontrolēt pašu rīcību, kurinot krāsnis vai lietojot elektriskās sildierīces, jo nopietniem remontdarbiem šis laiks nav piemērots. Piemēram, malku nedrīkst novietot pie kurtuves, kur tā var aizdegties. Ugunsdrošības normatīvi paredz, ka ātri uzliesmojošus materiālus nedrīkst novietot tuvāk par 1,2 metriem ugunij, skaidro amatpersona, aicinot vecākus vairāk kontrolēt arī bērnu rīcību.

Jautāts par tā dēvētajiem maldinošajiem izsaukumiem, Beļakovs atzina, ka to skaitam pēdējos piecos gados ir tendence samazināties. Viņš arī norāda, ka bieži vien cilvēki, ieraugot dūmus, nepārliecinās, kur tie rodas, un, ziņojot VUGD, vēlas palīdzēt, ne maldināt.