26.maijā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zālē, ceļot godā sportista un sporta trenera profesiju, tika sumināti Liepājas skolēni un viņu sporta pedagogi.

Kā informē Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, tika apbalvoti skolēni, kuri šajā mācību gadā guvuši uzvaras valsts mēroga sporta sacensībās.

Skolēnus ar saviem karjeras izaugsmes stāstiem sporta jomā iedvesmoja Latvijā pazīstami sportisti – ielu vingrotājs un mūziķis Kaspars Zlidnis un fitnesa treneris Māris Šveiduks.

Jaunos sportistus sveica Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis un Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, sakot paldies par ieguldīto darbu un novēlot nepadoties arī turpmāk.

Par sasniegumiem (1. vietām) Latvijas skolu atlases sacensībās vieglatlētikā dalībai LSSF (Latvijas sporta skolu federācija) rīkotajā J.Humberta kausa izcīņā jaunietēm un jauniešiem pateicības rakstus un balvas saņēma divas Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas jauno vieglatlētu komandas.

Izcīnot 1.vietu valstī, ģimnāzijas meiteņu un zēnu komanda ieguvušas tiesības vasarā startēt Pasaules skolu čempionātā vieglatlētikā no 24. līdz 30 . jūnijam Francijā, Nansy pilsētā.

Savukārt Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7.–9. klašu komanda ieguvusi atzinību (4.vietu) valsts finālsacensībās florbolā.

Par Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolēnu komandu sagatavošanu veiksmīgajiem startiem valsts finālsacensībās apbalvoja arī viņu sporta pedagogus Daci Grūbi un Aivi Tālbergu.

Par sasniegumiem Latvijas valsts finālsacensībās volejbolā meitenēm nelicencēto spēlētāju grupā (3.vieta) apbalvoja Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas komandu (sporta skolotāji Kārlis Dovgvillo un Andra Šlisere).

Par ieguldījumu brīvprātīgā darba veikšanā, piedaloties sacensību tiesāšanā Liepājas pilsētas skolu jaunatnes sporta spēlēs, šogad pirmo gadu apbalvoja arī 46 vidusskolēnus – brīvprātīgā darba veicējus.

Ar savu veiksmes stāstu ceļā uz panākumiem sportā, izveidojot Latvijā pirmo ielu vingrošanas klubu, uzstājās mūziķis un sportists Kaspars Zlidnis. Viņa trenētie jaunieši sniedza arī atraktīvus ielu vingrošanas paraugdemonstrējumus skolas pagalmā. Runājot par sporta lomu savā dzīvē, viņš uzsvēra, ka sports palīdzējis attīstīt arī citas personības kvalitātes. Kaspars Zlidnis novēlēja jauniešiem būt atvērtiem visam, kas viņus interesē.

Māris Šveiduks, kurš 12 reizes bijis Pasaules čempions fitnesā, dalījās savā dzīves pieredzē saistībā ar sportu un iedvesmoja jauniešus arī veselīgam dzīvesveidam. “Tas pirmām kārtām ir darbs ar sevi un mērķtiecība. Lai kaut ko sasniegtu, katram pašam sev jāuzdod jautājums – ko es gribu un ko es darīšu, lai to sasniegtu. Neaiziesi uz sacensībām, nezināsi, kas ir uzvarēt”, teica Šveiduks.