Piektdien, 19.februārī, tiešraidē no Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāles tika sumināti un Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldes atzinību saņēma sporta jomas pārstāvji desmit nominācijās. Sporta laureāts kā tradīcija Liepājā norisinās jau 61. reizi, lepojoties ar sportistu izcilo sniegumu un Liepājas vārda daudzināšanu mūsu valstī un ārpus tās robežām, informē Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.

Liepājas sportistu godināšanas ceremoniju par sasniegumiem 2020. gadā atklāja Domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis. Pasākumu vadīja Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers un Sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš, kurš arī tikās un pasniedza apbalvojumus laureātiem.

Godināšanas pasākumā kopumā tika sumināti sporta jomas pārstāvji desmit nominācijās.

Gada pasākums

Sacensības "Liepāja Throwdown 2020" – par starptautiska mēroga spēka, ātruma un izturības sacensību sarīkošanu LOC arēnā 2020. gada 7. martā, nodrošinot iespēju paaugstināt savu profesionālo meistarību sportistiem, sniedzot ieguldījumu veselīga dzīvesveida popularizēšanā, veicinot Liepājas atpazīstamību un sniedzot ekonomisko pienesumu pilsētas tūrisma un sporta nozares uzņēmējiem.

Gada sporta klubs
Sporta klubs "Ballistic boxing club" – par aktīvu kluba darbību, piedaloties gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās, godam pārstāvot Liepājas vārdu un izcīnot augstvērtīgus rezultātus. Par divu lielu sacensību sarīkošanu un aktivitātēm bērnu un jauniešu auditorijai. Par sadarbību ar citām sporta organizācijām, iesaistīšanos pilsētas sporta dzīves aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu veselīga dzīvesveida popularizēšanā.

Gada komanda
FK "Liepāja" – par Latvijas kausa futbolā izcīnīšanu, iegūstot tiesības 2021.gadā piedalīties UEFA Konferenču līgas kvalifikācijas sacensībās.

Gada sporta veterāne
Vieglatlēte Andra Šlisere – par uzrādītiem augstvērtīgiem rezultātiem Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības 57. spēlēs (1. vietas ieguvēja 100. metru skrējienā, 2. vietas ieguvēja 400 metros, kā arī 3. vietas ieguvēja stafetē).

Gada sporta veterāns
Vieglatlēts Guntis Grantiņš par uzrādītiem augstvērtīgiem rezultātiem Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības 57. spēlēs (trīs pirmās vietas – 100m skrējienā, 400m skrējienā un tāllēkšanā).

Gada treneris
Vieglatlētikas treneris Vjačeslavs Goļinskis – par savu audzēkņu augstvērtīgajiem sasniegumiem un ilggadēju ieguldījumu vieglatlētikas attīstībā Liepājā.

Gada jaunie talanti
– Nominācijas uzvarētāja ir slaloma airētāja Elīza Šēfere – par augstvērtīgiem rezultātiem Latvijas čempionātā airēšanas slalomā (1. vieta airēšanas slalomā).
– Nominācijas uzvarētājs ir vieglatlēts Iļja Petrušenko – par izciliem rezultātiem Latvijas čempionātos vieglatlētikā (1. vietas 200 metru un  400 metru skrējienos, kā arī 4x400m stafetē).

Balva par mūža ieguldījumu sportā
– Viens no apbalvojumiem šogad tika pasniegts Omāram Sermolim – par mūža ieguldījumu kanoe airēšanas un smaiļošanas attīstībā un popularizēšanā Liepājā. O.Sermolis ir sava aroda meistars un, var teikt, kanoe airēšanas tēvs Liepājā, kurš savā trenera karjerā izaudzinājis neskaitāmus jaunatnes izlašu dalībniekus, tai skaitā Antonu Knesi, Aivi Tintu un Gati Pranku.
– Otrs apbalvojums tika pasniegts Gunāram Jēkabsonam – par mūža ieguldījumu sporta attīstībā un popularizēšanā Liepājā, personīgajiem sasniegumiem galda tenisa sacensībās. G.Jēkabsons ir galda tenisa meistars, leģendārs sporta skolotājs un ilggadīgs sacensību dalībnieks Latvijas un pasaules sacensībās.

Gada sportiste
Tenisiste Elza Tomase – par uzvaru ITF Women's World Tennis Tour W15 turnīrā "Liepāja Open".

Gada sportists
Autobraucējs Mārtiņš Sesks – par 2. vietu FIA Pasaules rallija čempionāta (JWRC) kopvērtējumā.

Sporta laureātu organizēja Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvalde sadarbībā ar video izstrādes uzņēmumu “M27 media” un dramaturģi Rasu Bugavičuti-Pēci.

Liepājas sportistu godināšanas ceremonijas ierakstu ikviens interesents varēs noskatīties arī vēlāk gan Liepājas oficiālajā Facebook lapā, gan Youtube kanālā @liepajalv.

Arī šogad liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja atskatīties uz 2020. gadu Liepājas sportā, lasot “Kurzemes Vārda” žurnālistu komandas sagatavoto izdevumu “Liepāja Sporto 2020”. Tas no 26. februāra būs pieejams Liepājas skolās un bibliotēkās, abonēšanas centrā "Kurzemes Vārds", un, iepriekš piesakot, saņemams arī Liepājas Sporta pārvaldē.