No 18.augusta līdz 20.septembrim tirdzniecības nama "Kurzeme" 3. stāvā ir skatāma fotogrāfes Lauras Viļumas fotogrāfiju izstāde "Rētu anatomija. II daļa", informē "Kurzemes" mārketinga vadītāja Alīna Skangale.

Fotogrāfe Laura Viļuma ir izveidojusi projektu par savdabīgām rētām uz cilvēka ķermeņa. Projekta dalībnieki, starp kuriem ir arī sabiedrībā zināmie bokseri Kaspars Kambala un Kristaps Zutis, dalās pieredzē, kā ieguvuši rētas un kā tās ietekmējušas viņu dzīvi.

Fotogrāfiju izstādē ir iespēja iepazīties ar fotogrāfijām un stāstiem, kas interpretē rētas jēdzienu caur dažādām prizmām. "Ikvienam no mums ir nācies saskarties ar nepatīkamu pieredzi, kas atstāj paliekošas sekas. Taču laika gaitā visas rētas dzīst, mēs spējam paskatīties uz tām no cita skatu punkta un apzināties kā daļu no sevis," atklāj autore.

Projekts "Rētu anatomija" aizsācies jau 2016.gadā, kad tā pirmo daļu bija iespējams skatīt kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Pēc izstādes fotogrāfijas tika publicētas medijos un sociālajos tīklos, kur tās guva lielu popularitāti un sabiedrības atbalstu.

Laura sava projekta ietvaros ir meklējusi interesantus tipāžus, kuriem ir savdabīgas rētas ar stāstu. Katra fotogrāfija ir personiska, jo portretējamie atklājuši, kā konkrētais ievainojums ir iespaidojis viņu dzīves uztveri un domāšanu. Jāatzīmē, ka koncepcijas mērķis ir uzsvērt rētu dabiskumu un iederīgumu, rosināt estētiskās domāšanas modeļa maiņu un pieņemt citādību. Projekta pirmā daļa skatāma Lauras mājas lapā pie sadaļas portfolio – www.lauraviluma.com.

Fotogrāfiju izstāde "Rētu anatomija. II daļa" ir skatāma TN "Kurzeme" trešajā stāvā līdz 20. septembrim.