Trešdien, 8.janvārī, vairāki simti cilvēku Liepājā atvadījās no mūžībā aizgājušās Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieces, kādreizējās izglītības ministres Silvas Goldes.

Atvadīšanās no Goldes notika Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, no kurienes Golde tiks izvadīta pēdējā gaitā uz Iļģu kapiem Grobiņā. Katedrāle bija cilvēku pārpildīta.

Atvadīties bija ieradušies Liepājas kultūras, mākslas, izglītības iestāžu vadītāji un pārstāvji, mākslinieki, literāti, kultūras darbinieki, Liepājas domes deputāti, kādreizējie Tautas partijas ministri un Saeimas deputāti.

Jau vēstīts, ka Golde nomira 2013.gada 31.decembrī pēc smagas slimības.
Golde dzimusi 1955.gada 4.augustā.

Viņa 1973.gadā beigusi mācības Grobiņas vidusskolā, 1977.gadā absolvējusi Liepājas Pedagoģiskā institūta Pamatskolas pedagoģijas un metodikas fakultāti.

Pirmo reizi par Liepājas domes deputāti viņa ievēlēta 2005.gada martā no Tautas partijas saraksta. Atkārtoti Golde tika ievēlēta arī 2009. un 2013.gadā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, saglabājot Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieces amatu.

Golde bijusi ievēlēta 7. un 8.Saeimā, kā arī bijusi izglītības un zinātnes ministre. Pirms tam viņa strādājusi Liepājas rajona Izglītības nodaļā, bijusi arī Liepājas rajona Skolu valdes priekšsēdētāja.

Pagājušā gada vēlēšanās viņa domē ievēlēta no Liepājas partijas saraksta.