Šonedēļ visā pasaulē atzīmēja Starptautisko Nabadzības izskaušanas dienu, reizē ar kuru nāca ziņa par Liepājas partijas štāba mītnes maiņu – uz kādreizējo pilsētas Rātes nabagmāju.

Liepājas partija kopš augusta manījusi sava štāba atrašanās vietu – tagad pilsētas vadošā politiskā spēka birojs vairs neatrodas lepnajā jūgendstila namā Dīķa ielā 11, kura pirmajā stāvā savulaik atradās modes salons, bet gan Eduarda Veidenbauma ielā 6, vēsturiskās ēkas I stāvā.

Uzzinot par tik dīvainu izvēli, esmu nedaudz pārsteigts – tā taču vēsturiski ir bijusi Liepājas Rātes nabagu māja jau kopš 18. gadsimta beigām! Un kā Liepājas pilsētas nabagu māja – toreiz Tiklo ielā 8 un Pļavu ielā 2, kur nabagi rušinājās savās kāpostu, burkānu un zirņu dobītēs, tā tiek uzrādīta arī 1940. gadā. Pēc kara nelielajā mājiņā iekārtojās LPSR Veselības ministrijas Sanitāri epidemioloģiskās stacijas grauzēju apkarošanas kantoris ar indīgo ķimikāliju noliktavu.

Ēka līdz 1998. gadam, kad dome nolēma to nodot privatizācijai, bija katastrofāli nolaista, ar cauru jumtu, pamatos ieaugušiem kokiem un ķieģeļu krāsnīm, kas jumta stāva telpās iebūvētas tieši uz atstutēto siju pamatiem.

1998. gada rudenī par Ls 25 000, no kuriem 80% samaksāti privatizācijas sertifikātos, bijušajai nabagu mājai jau cits īpašnieks, kas mājas kreisās puses telpās iekārtoja veļas mazgātavu. Tā bija Rīgas firma, kas šo pakalpojumu apakšīrē nodeva tagad cienījamiem Liepājas pilsoņiem!  Atceros, ka veļas mājas atklāšanā tika griezta tautiska lenta, skaisti skanēja saksofona spēle un dārzā dziedāja Laimis Rācenājs...

Bijusī nabagu māja Ed. Veidenbauma, kādreiz Tiklo, Dievbijīgo, arī Rāmavas ielā 8, savulaik nebija vienīgais nams ar trūcīgo liepājnieku atbalsta sūtību – ēkā ar trešo numuru vēsturiski darbojās Liepājas pilsētas Marijas nabagu māja, Veidenbauma ielā 10 – Vites un Hikes zēnu, vēlāk Marijas meiteņu bāreņu patversme, un namā nr.12 – Annas latviešu draudzes baznīcas mācītājmāja ar labdarības virtuvi... Nu trūcības un žēlsirdības bēdu ieleja! Un tieši tādēļ man šķiet, ka, bijušo nabagmāju Veidenbauma un Pļavu ielu stūrī, kas joprojām nes līdzi savu vēsturisko auru, Liepājas partijai nevajadzēja izvēlēties par biroja vietu, kur viedi spriest un optimistisku lemt.