Sestdien, 8.aprīlī, Karostas cietumā tiks filmēts sižets Francijas televīzijas šovam "Echappées Belles" (Brīnišķīgā izbēgšana). Kopumā filmēšana Liepājā ilgs vairākas dienas.

Tas ir 90 minūšu garš ceļojumu un piedzīvojumu šovs, ko franču televīzijā rāda katru sestdienas vakaru. Parasti raidījumā tiek atspoguļots, kā raidījuma vadītāja Sofija Žovilāra ceļo pa kādu valsti, iepazīst tās kultūru, sabiedrību, tradīcijas, tiekas ar vietējiem cilvēkiem, iepazīst viņu ikdienas dzīvi, darbu, aizraušanās un iecienītākās vietas.

Karostas cietumā raidījuma vadītāja piedalīsies realitātes šovā "Aiz restēm" un pēc tam kopā ar Karostas gidu Kristeru Kraftu iepazīs interesantākās vietas Karostā.

Televīzijas grupa filmēs Liepājā vairākas dienas, un viena no raidījuma varonēm būs dzintara rotu darinātāja un zīmola "Noķerts Liepājā" izveidotāja Ilze Vainovska.

Lai gan aktīvā tūrisma sezona Karostas cietumā vēl īsti nav sākusies, Karostas cietumā šī šogad būs jau trešā ārvalstu žurnālistu vizīte.

Februārī Karostas cietumā sižetu savam šovam filmēja populārākais Japānas TV kanāls. Martā Karostas cietumā bija žurnālistu grupa no ASV Vašingtonas štata.

Žurnālistu galvenā interese bija par to, kā dažādās postpadomju zemēs padomju laika mantojums tiek izmantots tūrismā, informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.