Jau tradicionāli maija otrajā sestdienā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina uz Tvīda retro velobraucienu, kas šogad norisināsies jau septīto reizi.

Kā informē Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja mārketinga speciāliste Linda Punga, ar šo krāšņo braucienu tiek simboliski atklāta Liepājas vasaras tūrisma sezona. Pasākuma mērķis ir pulcēt velomīļotājus, kas tērpušies tradicionālā 30. gadu stila apģērbā, lai kopīgi dotos izbraucienā pa pilsētu, šogad – pa mazāk izpētīto Jaunliepāju. Šī gada sauklis "Zili zaļi brīnumi – tvīdā tērpti ļautiņi" pieskaņots šīs sezonas jaunuma – zinātkāres centra "Zili brīnumi" – atvēršanai.

Pulksten 13 T. Breikša ielā pie Annas tirgus sāksies reģistrēšanās velobraucienam, un pulksten 14 tam tiks dots starts. Dalībnieki aicināti reģistrēties pasākumam savlaicīgi tiešsaistē http://ej.uz/Tviida_registracija.

Arī brauciena noslēgums un pasākuma saviesīgā daļa notiks Annas tirgus laukumā, un tā plānota līdz pulksten 17. Liepājnieki un pilsētas viesi, kas nepiedalīsies velobraucienā, aicināti atbalstīt Tvīda brauciena dalībniekus maršrutā, kā arī piedalīties pasākuma saviesīgajā daļā. Apmeklētājus priecēs cirka priekšnesumi, zilu brīnumu pieredzēšana un atrakcijas gan maziem, gan lieliem. Izkustēties aicinās saulainā diksilenda grupa “Sunny Groove Dixie" no Rīgas. Darbosies retro fotostūrītis un radošās telpas "Ideju bode" kafejnīca.

Kā ik gadu, notiks arī labāko tērpu apbalvošana, un šoreiz balvas ir sagādājuši Tvīda brauciena atbalstītāji – zinātkāres centrs "Zili Brīnumi", TN "Kurzeme", restorāns "Barons Bumbier’s", restorāns "Fifth Bud", "Lauma Lingerie" un skaistumkopšanas salons "Kolonna".

Tiem, kam nav sava velosipēda, veikals-velo noma "Jūsu auto" piedāvā 7.maijā, nosaucot paroli "Zili zaļi brīnumi", izīrēt velosipēdu par tikai 2,50 eiro uz visu pasākuma laiku.

Pasākumu atbalsta arī Liepājas dome, Liepājas Latviešu biedrības nams, radošā telpa “Ideju bode", fotostudija “Fotast" un Valsts policija.

Informācija par pasākuma programmu un brauciena maršrutu publicēta Tūrisma informācijas biroja mājaslapā www.liepaja.travel.