Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistika, Liepājā šodien vārda dienu svin divas Rotas, 29 Zigmāri, trīs Juliāni, bet nesvin neviens Digmārs.

Šodien dzimšanas dienā sveicam Gunti Kolertu. Sevi uzskata par liepājnieku no 1981.gada, kad sāka mācīties Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā kontrabasa specialitātē. Pēc mūzikas vidusskolas beigšanas dzīves ceļš jubilāru aizvedis dienestā padomju armijā, kā arī pāris gadi nodzīvoti Kuldīgā.

Taču 1990. gads bija izšķirošais, kad Guntis atgriezies Liepājā un kā pats saka, šeit esot iesakņojies uz palikšanu un dzīvesvietu netaisās mainīt. Pēc profesijas liepājnieks ir mūziķis – kontrabasists un strādā Liepājas simfoniskajā orķestrī par mūziķi kontrabasu grupā, kas ir viņa pamatdarbavieta. "Esmu arī koncertmeistara palīgs, papildus orķestrī uz dažādiem projektiem esmu arī producents,” saka mūziķis. Vēl viņš ir valdes loceklis biedrībai "Liepājas kamerorķestris”, kurā Guntis uzņēmies rīkot dažādus koncertus un pasākumus.

Jubilārs atzīst, ka tas pārsvarā ir sirdsdarbs, jo mēģina palīdzēt jaunajiem mūziķiem sadarboties ar jau pieredzējušākiem. "Kā arī ļaut pierādīt sevi jauniem ansambļiem un solistiem,” teic Guntis. "Mums ir ļoti laba sadarbība ar Liepājas simfonisko orķestri un cenšamies papildināt un palīdzēt viens otram, nevis traucēt,” skaidro jubilārs. Viņš arī ir individuālais komersants. Guntis Kolerts: "Uzskatu, ka, lai kaut kas izdotos, tad tajā ir jāieliek sirdi un dvēseli. Visam, ko dari, ir jāpatīk tev pašam, tad patiks arī citiem...”

Liepājnieks stāsta, ka pēdējie divi mēneši ir bijuši ļoti saspringti, jo bijis ļoti daudz darba savā pamatdarbavietā. Gan organizējot dažādus projektus, piemēram, kā orķestra koncertmenedžeris viņš organizēja Imanta Kalniņa lielo dziesmu koncertu ar grupu "Turaidas roze” Liepājā un Rīgā. Vēl mūziķim bija iespēja būt "Nordic Symphony Orchestra” sastāvā un piedalīties koncertos Tallinā, Budapeštā, Mariborā un Bratislavā. Kādi ir jaukākie apsveikumi, kas saņemti?

”Noteikti no saviem bērniem un ģimenes. Ir patiešām patīkami saņemt dāvanu, kad redzi, ka tā nāk no sirds un nav nozīmes tam, cik tā maksā. Vairāk man patīk dāvināt, nekā saņemt dāvanas.” Viņprāt, nauda nav tas, kas padara cilvēku laimīgu. Protams, nauda vajadzīga tik, lai varētu dzīvot, nevis eksistēt. Laimi nevar aprakstīt, tā katram esot individuāla.

"Dzimšanas dienas cenšos neplānot, jo tās, kuras esmu plānojis – visas izgāzušās,” atzīst Guntis. "Mana dzimšanas diena ir vienā dienā ar Liepājas mūziķi – pianistu Juri Kristonu. Vienu reizi sarunājām, ka svinēsim kopā, bet tā kā mums dzimšanas dienas ir uzreiz pēc Jaunā gada un decembris mūziķiem ir "pļaujas laiks”, tad sazvanījāmies un nolēmām, ka šoreiz nē, jo abiem nogurums bija tik liels, ka bijām pat priecīgi, ka varam pabūt vieni, bez lieka trokšņa.

Citreiz sanāk spontāni – piezvana draugi un paziņo, ka pēc stundas būs klāt, tad arī tās ir tās jautrākās...” Citiem jubilāriem viņš novēl: "Nav svarīgi tavi gadi, nav svarīgi tas, ko esi izdarījis pirms tam. Svarīgi ir tas, ko vēlies, vai vari vēl izdarīt un lai tas arī piepildās! Ja ticēsim saviem sapņiem, tad rezultāts būs!”  Guntis uzskata, ka pirmkārt jau jāmainās mums pašiem.

Cilvēkiem jāiemācās ne tikai prasīt, bet arī dot! "Mīlēsim viens otru un kļūsim par skaistāko pilsētu pasaulē,” novēl mūziķis.