Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 428 Valentīnas, 25 Tīnas un 10 Pārslas. Vārda dienā sveicam Tīnu Bētu.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Pirmos 14 savas dzīves gadus pavadīju Liepājā, pēc tam 5 gadus dzīvoju Vaiņodē, kas ir netālu no Liepājas un nu jau otro gadu mana ikdiena paiet Rīgā. Šeit es studēju optometriju Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē. Dienās, kas ir brīvas no skolas, es strādāju optikas salonā. Mana ikdiena paiet vai nu skolā, vai nu darbā. Vienmēr priecājos par dienām, kas ir brīvas gan no skolas, gan no darba, jo šīs dienas izmantoju, lai aizbrauktu uz Vaiņodi un Liepāju.

Kas visvairāk pārsteidza, sākot studenta dzīvi Rīgā?
Es nezinu, vai tas tik ļoti pārsteidza, bet bija grūti pierast pie nemitīgās burzmas un trokšņa. Esot Rīgā, ne mirkli nav tāds brīdis, kuru varētu pavadīt pilnīgā mierā un klusumā. Nu jau ar to esmu apradusi, bet vienalga, kā man ir kāda brīva diena, tad cenšos braukt prom no Rīgas.

Kas ir tas, kas jums parastā dienā var sagādāt prieku vai gandarījumu?
Man prieku var sagādāt pat vienkāršs klienta „Jauku dienu!” novēlējums parastā darba dienā. Tas uzreiz sniedz kaut kādu pacilātības sajūtu.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Visaktuālākais man pēdējā laikā bija gatavošanās eksāmeniem, jo janvāris man ir sesijas mēnesis. Tāpēc visvairāk laika janvārī sanāca pavadīt tieši gatavojoties eksāmeniem.

Kāds ir labākais veids, kā atpūsties pēc smagas dienas?
Man labākā atpūta pēc smagas dienas ir mierīga pasēdēšana ar tēju un labu seriālu vai filmu. Dažreiz seriālus vai filmas aizstāj laba mūzika vai vienkārša pļāpāšana ar dzīvokļa biedreni – labāko draudzeni.

Ja jums jāizvēlas trīs lietas vai parādības, kas vislabāk raksturo Liepāju, kuras tās būtu? Kāpēc?
Noteikti jūra, vējš un cilvēki. Liepāju nevaru iedomāties bez jūras. Bez jūras tā vairs nebūtu Liepāja. Jūra ārkārtīgi nomierina, tāpēc tā ir arī ļoti laba vieta, kur vienkārši aiziet, pasēdēt, paklausīties jūras šalkoņā un padomāt. Kā jau vēju pilsētu, Liepāju nevaru iedomāties arī bez vēja. Liepāja taču ir pilsēta, kurā piedzimst vējš. Un vēl tie noteikti ir cilvēki. Nekur citur nav tik radoši un pozitīvi cilvēki kā Liepājā.

Ja būtu jāsastāda izlasāmo grāmatu, noskatāmo filmu vai apmeklējamo pasākumu saraksts tuvākajam laikam, ko tajā iekļautu?
Pēdējā laikā nesanāk īpaši daudz laika, lai lasītu grāmatas, bet ļoti gribētu pārlasīt grāmatu „Ūdens ziloņiem”. Nesen noskatījos filmu, tāpēc gribu to pārlasīt, jo grāmatas parasti ir labākas nekā filmas. Noteikti tuvākajā laikā gribu noskatīties kādu labu komēdiju. Ir reizes, kad man patīk vēlreiz noskatīties kādu filmu, ko jau esmu redzējusi. Šoreiz tā ir filma „Kreilis”, ko jau pirms laika esmu redzējusi. Un pasākums, ko es noteikti apmeklēšu, ir „Prāta Vētras” koncerts Liepājā, augustā.

Kas jums vienmēr ir līdzi?
Nevaru iziet no mājas bez telefona. Ja man nav līdzi telefona, tad jūtos kā bez rokām. Esmu pieradusi, ka telefonā man ir pierakstītas dažādas lietas, kas man jāizdara un jebkurā brīdī varu ielūkoties sociālajos portālos un palasīt, un aplūkot, kas jauns noticis.

Vai zināt, kā ieguvāt savu vārdu?
Nemācēšu pateikt, kāpēc tieši vārds Tīna, bet zinu, ka vecāki svārstījās starp vārdiem Tīna, Kristīne un Rūta. Priecājos, ka vecāki man iedeva tieši vārdu Tīna, jo man ļoti patīk mans vārds un manā paziņu lokā nav nevienas citas Tīnas.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Visiem kam šodien ir svētki, es novēlu pavadīt šo dienu priecājoties, smejoties un labi pavadot laiku, ne brīdi neskumstot un neko nenožēlojot!

Dzimšanas dienā sveicam Līgu Zatleri.
Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Esmu 25 gadus jauna sieviete, četrgadīga dēlēna mamma. Pēc skolas beigšanas mana dzīve vairāk tika pakārtota dēliņam. Esmu izbaudījusi pārdevējas, bistro darbinieces sūro ikdienu, kā arī auklītes pieredzi bērnudārzā. Patlaban esmu nopietnos sevis meklējumos un piepalīdzu tētim uzņēmējdarbībā.

Kas pēdējā laikā ir patīkami pārsteidzis un kas – satraucis?
Lielākais pārsteigums šogad – sen neredzētā sniega sega Liepājā, kas nu jau pazudusi, kā nebijusi. Atsauca atmiņā bērnību. Biju jau aizmirsusi, kāda ir īsta ziema ar visām tās izrietošajām sekām.

Satraukumu rada notiekošais apkārt – ik dienu ziņās nekā iepriecinoša nav, tādēļ pēdējā laikā pat izvairos no ziņu portālu atvēršanas, lai neļautu notiekošajam pasaulē radīt skumjas.

Kā vislabāk atpūsties?
Manuprāt, vislabāk atpūsties var kopā tikai ar pareizajiem cilvēkiem. Ja apkārt ir īstie draugi, pat ikdienišķa kafijas pauze pārvēršas neaizmirstamā mirklī.

Kas ir tas, kas jums parastā dienā var sagādāt prieku vai gandarījumu?
Kad dzīvoju ārzemēs, bija grūti pierast, ka cilvēki uz ielām ir tik pozitīvi, pacilāti, smaidīgi, laipni, bet kad atgriezos Liepājā, paraudzījos uz to pavisam savādāk. Cilvēku pārnopietnās sejas, skumjie skatieni padara depresīvu tevi pašu. Kopš tā laika, katrs smaids, ko var noķert no cilvēkiem, padara dienu daudz košāku. Viens smaids - un diena ir izdevusies. Un, protams, redzēt augam dēliņu – katru dienu mūsu sarunas paliek aizvien interesantākas un aizraujošākas.

Ja jums jāizvēlas trīs lietas vai parādības, kas vislabāk raksturo Liepāju, kuras tās būtu? Kāpēc?
Ar Liepāju man saistās – jūra, vējš, mūzika, mīļš cilvēks un mājas.

Ja būtu jāsastāda izlasāmo grāmatu, noskatāmo filmu vai apmeklējamo pasākumu saraksts tuvākajam laikam, ko tajā iekļautu?
Godīgi sakot, paļaujos uz spontānām idejām.

Šogad pirmo reizi uzkāpu uz snovborda, līdz ar to ceru, ka vēl kādu reizi izdosies to atkārtot. Ja ne šoziem, tad nākamgad noteikti!

Ja jūs varētu tūlīt kaut kur aizceļot, kurp jūs dotos un ko ņemtu līdzi?
Šobrīd labprāt dotos uz Maljorku kopā ar draugu. Nenoliedzami tāpēc, ka tur ir silts. Rudens un ziema nav mani gadalaiki.

Kāda ir gardākā dzimšanas dienas torte?
Viennozīmīgi manas omas ceptā kūka. Īsta mājas kūka, kādu prot izcept tikai viņa. Vienkārši dievīga.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Lai arī esam ziemas bērni, dzīvot ar gaišumu un siltumu sirdīs. Lai miers virs zemes un ikkatrā no mums!