Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 115 Amandas, 3 Kaivas un 1 Amanta.

Vārda dienā sveicam cirka „Beztemata” dalībnieci Amandu Baikovu.
Pastāstiet nedaudz par sevi! Kāda ir jūsu ikdiena?
Mana ikdiena ir tāda kārtīga vidusmēra ikdiena. Lielākoties rīts sākas steigā, skrējienā uz skolu. Pēc skolas mājās, brokastis – pusdienas, kāds mājasdarbs. Tad visādi ikdienas sīkumi, darbiņi. Reizi pa reizei kāds cirka mēģinājums. Vakarā, ja atliek laika un spēka, satieku kādu draugu vai izeju pastaigāties, paskriet. Brīvdienas gan man interesantākas. Gandrīz vienmēr tiek atrasts kāds jauks veids kā tās pavadīt.

Kā nonācāt cirkā „Beztemata”?
Tas ir diezgan garš stāsts, bet īsumā bija apmēram tā: pirms gadiem desmit dejoju baleta studijā, iemācījos dejot ar puantēm. Tā kā cirka un baleta pasniedzējas savā starpā bija labi pazīstamas, cirks mani aizņēmās dalībai izrādē. Iepazinos ar visādiem dulliem cilvēkiem un man iepatikās! Tā joprojām nosacīti aktīvi tajā darbojos.

Vai ir kāds cilvēks, kura dzīvesstāsts jums šķiet piemēra vērts?
Par piemēru, kā pareizi dzīvot, gan nevienu nevarētu nosaukt, taču ir ļoti daudz cilvēku, kurus es apbrīnoju tāpat vien. Būtībā, es apbrīnoju visus, kas kaut ko ir vērā ņemamu izdarījuši. Es sajūsminos par visiem gudrajiem un mazliet harizmātiskajiem cilvēkiem!

Kāda ir izdevusies diena?
Manuprāt, izdevusies diena ir tad, kad tu, ieejot gulēt, aizmiedz ar smaidu. Ar prieku patin atpakaļ aizgājušās dienas filmu un sajūties gandarīts, nenožēlojot ne izdarīto, ne neizdarīto.

Kur jūs rodat iedvesmu?
Iedvesmu es rodu sevī, no pārstrādātajām – izjustajām emocijām. Jo vairāk emociju es izjutīšu, jo spēcīgāka un neapturamāka būs mana iedvesma.

Kā tvert skaistumu rudenī?
Ir jāatver plaši acis un nāsis, būtībā visas maņas, lai sajustu skaistumu. Rudens ir pilns ar daudz un dažādām sajūtām, tādēļ tas man vienmēr bijis mīļākais gadalaiks. Ir jāuzsūc visa pēdējā enerģija no dabas, pirms ziemas letarģijas. Tikai ir jāatceras par šallīti un cimdiem, ja nē, var pazaudēt arī pēdējos veselības krājumus.

Kāds ir bijis pēdējā laika spilgtākais piedzīvojums?
Mans spilgtākais pēdējā laika piedzīvojums, protams, ka bijis jauniešu apmaiņas programmas brauciens uz Itālijas dienvidiem, Craco. Joprojām lidoju kādu pusmetru no zemes. Vienmēr ir bijis sapnis nokļūt Dienviditālijā, un še kur, re kur! Pasakaina vieta, daba un cilvēki... Noteikti kādreiz tur atgriezīšos!

Kā sarīkot sev svētkus?
Svētkus sev var sarīkot jebkurā laikā un vietā, atliek tikai izdomāt, kādu mini iemesliņu un svētki gatavi! Es sev reizi pa reizei uztaisu mazus svētkus, pēc labi padarīta darba, sevi palutinot. Kaut vai ar kaut ko garšīgu, vai kādu jaunu smukumlietiņu, citreiz izbraucu ārpus pilsētas, arī tie man ir mazie svētki. Par lieliem svētkiem gan man grūti teikt, vairs nesvinu sev par godu tādus svētkus, kurus var nosaukt par „lieliem”. Man vairāk patīk tie mazie ikdienas prieciņi, nekā viens liels prieks, reizi gadā. Taču citu „lielos svētkus” labprāt apmeklēju.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Novēlu visiem, kam svētki, lai izdodas paņemt šodien tādu kā kārtīgu brīvdienu, atslēgt smadzenes no rūpēm un problēmām, un vienkārši izbaudīt dienu, pa īstam un no sirds!