Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 128 Ksenijas, 10 Kriši un 1 Eglons. Vārda dienā sveicam Kseniju Saratovu.

Pastāstiet nedaudz par sevi!
Eiropas valodas un kultūras programmas studente, kura nevar izdzīvot bez saviem draugiem, šokolādes un modes žurnāliem.

Kas ir svarīgākie punkti jūsu ikdienā?
Izpildīt visu, kas ir ieplānots, ka arī paspēt paskatīties mīļāko seriālu un apēst kaut ko garšīgu. Tikai tad es jūtu, ka diena ir izdevusies.

Kāda ir jūsu mīļākā mūzika?
Es klausos dažādu mūziku, viss ir atkarīgs no mana garastāvokļa. Tagad bekgraundā skan mīļie „Maroon 5”.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Apvienot darbu ar mācībām, kas īstenībā ir ļoti grūti. Tagad es saprotu, ka neesmu vairs skolniece un ir smagi jāstrādā, lai kaut ko sasniegt.

Kā jūs vislabprātāk atpūšaties?
Vislabākie draugi un radinieki blakus – vai tā nav vislabākā atpūta?

Kas pēdējā laikā atstājis uz jums spilgtu iespaidu?
Enrikes Iglesiasa koncerts Rīgā. Nevaru pat pareizi paskaidrot sajūtu, kad tu redzi savu mūzikas mīlestību jau no bērnības desmit metru attālumā. Ak, Enrike…

Ja būtu iespēja tūlīt un tagad kaut ko paveikt Liepājā, kas tas būtu?
Gribās, lai būtu vairāk interesantas vietas atpūtai un kāds liels tirdzniecības centrs ar populāriem apģērbu un apavu veikaliem (ko lai dara, esmu meitene). Bet mūsu pilsēta ir ļoti laba jau tāpēc, ka mums ir ideāla pludmale.

Vai ir kādi pasākumi, ko tuvākajā laikā plānojat apmeklēt un ieteiktu tos arī citiem?
Drīz būs ļoti gaidīts Katy Perry koncerts Rīgā. Ja jums patīk dejot, tad obligāti iesaku apmeklēt viņas koncertu, jo tas būs ļoti krāsains un varbūt vienīgais Keitijas šovs Latvijā.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Lai jums visiem salda un jautra dzīve ar priekiem un smaidiem katru dienu! Dariet lietas kas jums patīk un izbaudiet dzīvi!

Dzimšanas dienā sveicam Kristu Matrozi.

Pastāstiet nedaudz par sevi!
Laikam jau, ja ir nepieciešams mani raksturot viena vārdā, tad pirmais, kas man pašai un daudziem citiem nāk prātā, ir „emocionāla”. Esmu ļoti emocionāla sieviete, bet ne tādā negatīvā nozīmē, proti, ja es priecājos, tad priecājos tā, ka prieks rodas arī visiem citiem, ja es dusmojos, tad to ļoti skaidri redz arī apkārtējie, ja es spītējos, tad daru to kā kārtīga liepājniece, savukārt, ja es jūtu līdzi kādam, tad daru to līdz sirds dziļumiem. Daudzi cilvēki varbūt nosoda manu skatījumu uz dzīvi, jo es esmu „dzīvnieku cilvēks” – man jebkurš dzīvnieciņš ir mīļāks par jebkuru cilvēku pasaulē. Kāpēc? – Tāpēc, ka cilvēks var pats par sevi parūpēties, viņš var pateikt, kas viņam ir nepieciešams, kur sāp, kas notiek, bet dzīvnieciņš ir atkarīgs bieži vien no cilvēka labestības. Un es esmu viens no tiem cilvēkiem, kuriem rūp un vienmēr rūpēs mūsu četrkājaino draugu labklājība.

Kāda ir jūsu ikdiena?
Vēl nesen manu ikdienu sastādīja studijas augstskolā, taču šovasar augstskolu pabeidzu, un tagad strādāju ar savu iegūto izglītību saistītā jomā. Lai gan četrus gadus studēju Valmierā, bet tagad strādāju Rīgā, Liepāja vienmēr būs mana īpašā vieta – mana miera osta, manas mājas, mana oāze, kur smelties enerģiju. Nevienai pilsētai, manuprāt, nav tāda aura, kāda ir Liepājai, tāpēc tas, ka esmu liepājniece, man ir tikpat nozīmīgi kā tas, ka esmu latviete.

Kā iepriecināt sevi un citus?
Gan skolas, gan studiju, gan tagad arī darba gados esmu samērā aizņemta, tāpēc sevišķi daudz brīvā laika, ko veltīt tikai sev, man nav. Tajās nedaudzajās reizēs, kad sanāk, cenšos vienkārši izbaudīt dzīvi. Lai mani iepriecinātu, nevajag daudz – man smaidu sejā var izraisīt arī vienkārši kāda našķa apēšana. Runājot par citu iepriecināšanu, es laikam varētu sevi nedaudz paslavēt, jo mani tuvākie un mīļākie cilvēki tiek iepriecināti ļoti īpašos veidos. Es neesmu cilvēks, kas tuvam draugam, piemēram, dzimšanas dienā uzdāvinās vienkārši kaut kādu veikalā nopirktu dāvanu komplektu. O, nē! Saviem tuvākajiem es dāvanas vienmēr rūpīgi un ilgi plānoju, bieži gatavoju tās pati, jo ir tik jauki redzēt, ka tieši es esmu spējusi likt kādam smaidīt no sirds!

Kas jūs aizrauj?
Man dzīvē ir trīs kaislības. Viena no tām ir ceļošana. Esmu jau pabijusi vairākās pasaules valstīs, bet tā ir tikai neliela daļiņa no visām vietām, kurās vēl vēlos nokļūt. Ļoti patīk ceļojot būt neatkarīgai, tas ir, ceļot mazā draugu grupā vai divatā, nevis kopā ar tūristu grupu, jo tad es varu darīt visu to, ko sirds vēlas.

Otra mana kaislība ir dejošana. Diemžēl aizņemtības dēļ ar dejošanu nesanāk vairs nodarboties tik bieži, cik agrāk, bet jebkurā gadījumā dejoju, kad vien ir tāda iespēja.

Savukārt, mana trešā kaislība ir ēst gatavošana. Ja es esmu virtuvē un kaut ko gatavoju, tad labāk mani netraucēt, jo jebkuru palīdzēšanu ēst gatavošanā es vairāk uztveru kā traucēšanu. Smejoties mēdzu teikt, ka virtuve ir mana valstība. Man ļoti patīk arī eksperimentēt ar jaunām receptēm.

Vai ir kāda grāmata, filma vai notikums, kas pēdējā laikā atstājis uz jums spilgtu iespaidu un ko ieteiktu arī citiem?
Šajā gadījumā laikam varu minēt 2009.gada filmu „Hachiko. A dog’s story”, kas iespaidu uz mani ir atstājusi jau kopš minētā 2009.gada. Tā ir filma, kura perfekti demonstrē to, kāpēc dzīvnieki ir pelnījuši, lai viņus mīl, ciena un uztver kā līdzvērtīgus, nevis zemākstāvošus. Esmu skatījusies šo filmu vairākas reizes, un ikreiz tā man ir atgādinājusi, kādēļ mana cieņa pret dzīvniekiem ir pamatota.

Kāda ir labi pavadīta ziemas brīvdiena?
Atklāti sakot, es neesmu sevišķi liela ziemas piekritēja, kaut gan esmu dzimusi ziemā. Mans mīļākais gadalaiks ir rudens. Es dievinu lietu, krāsainās rudens lapas un dzestro vēju... Bet, ja man jāsaka, kāda ir labi pavadīta ziemas brīvdiena, tad es teiktu, ka tā ir diena, kas iesākta ar kārtīgu pastaigu pa parku vai mežu, sniegam gurkstot zem kājām – vislabāk, ja pastaigā līdzi dodas arī kāds četrkājains draugs. Savukārt dienas turpinājums tiek pavadīts mājās pie kamīna ar karstu tējas krūzi rokās, kaķi klēpī un labu grāmatu.

Kas pēdējā laikā ir patīkami pārsteidzis? Kas licis aizdomāties?
Grūti atlasīt kādu vienu konkrētu notikumu, kas mani ir pēdējā laikā patīkami pārsteidzis, vai licis aizdomāties, jo mans darbs ir ciešā mērā saistīts ar saskarsmi ar cilvēkiem, līdz ar to man ikdienā nākas sastapties ar visdažādākajām situācijām un personībām, kas mēdz gan patīkami pārsteigt, gan likt aizdomāties. Galvenais ir visu uztvert pozitīvi un ar sapratni!

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Es novēlu visiem gaviļniekiem atcerēties, ka mēs visi esam īpaši un vajadzīgi šai pasaulē. Neaizmirstiet mīlēt sevi, jo tikai tad arī citi spēs tā patiesi mīlēt jūs. Lai jums izdodas rast laimi un piepildījumu savā ikdienā! Un, protams, – katram pa kādam četrkājainam draugam! Lai priecīgi!