Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem Liepājā vārda dienu svin 66 Raiti, 383 Roberti un 27 Robertas. Vārdadienā sveicam Robertu Grundmani.

Pastāsti nedaudz par sevi un savu ikdienu vai ne ikdienu!
Ikdienu piepildu ar dažādiem uzdevumiem gan uzņēmuma attīstībai, gan personīgajai izaugsmei. Esmu atbildīgs gan par uzņēmuma stratēģiskajiem jautājumiem, gan arī operatīvajām ikdienas lietām, tāpēc darba vienmēr ir pilnas rokas. Personīgajai attīstībai veltu laiku, lasot, izvērtējot un uzstādot mērķus.

Laikā, kas paliek pāri, cenšos nodot zināšanas un pieredzi jauniešu attīstības programmas "Go Beyond Liepāja" dalībniekiem.

Jau kādu laiku tavu dzīvi piepilda dronu arēna "Dragonfli". Kā radās šī ideja vai, kas pamudināja darīt tieši to?
Šo jautājumu nereti uzdod visdažādākie interesenti un, godīgi sakot, man konkrētas atbildes nav. Šķiet ļoti interesanta dronu sacensību attīstība un vēlos šī hobija/sporta atpazīstamību veicināt arī Latvijā. Protams, vienmēr esmu vēlējies iemācīties pats sev maizi nopelnīt ar savu uzņēmējdarbību.

Kā "Dragonfli" ir veicies šajā nosacīti neilgajā laika posmā?
Ļoti veiksmīgi esam izveidojuši kopīgu piedāvājumu ar "Blue Shock Race" kartingu halli un labi papildinām viens otra piedāvājumu. Prieks redzēt, ka esam izauguši no tikai sezionāla piedāvājuma, un spējam pozitīvi darboties arī ārpus tūrisma sezonas. Šobrīd arī ir gūtas pirmās atziņas par to, kas nepieciešams Liepājai un liepājniekiem, tā kā viss vēl priekšā.

Kas ir palicis spilgtāk atmiņā, kopš lielu daļu dzīves aizņem dronu arēna?
Vislabāk to, ko vēlamies piedāvāt arēnā, varēja sajust un redzēt pasākumā, kur Latvijas sacensību dronu piloti viesojās pie mums arēnā. Viņi dalījās ar savu pieredzi, kā ir piedalīties sacensībās, un arī demonstrēja savas prasmes gan arēnā, gan arī lejā, karingu trasē. Tieši kartingu trasē bija visasākās sajūtas skatītājiem, jo sacensību drons šaurajā trasē spēja attīstīt līdz 60 kilometru stundā lielu ātrumu, un radīja tādu troksni un sajūtas, ko grūti aprakstīt. Šo ikvienam vajadzētu vismaz reizi dzīvē redzēt.

Kāds ir lielākais ieguvums tajā visā?
Grūti izcelt kādu konkrētu ieguvumu, jo atziņu, mācību un izaicinājumu ir bijis daudz, un no katras situācijas var iegūt kādu atziņu, ar kuru turpmāk var darboties vēl efektīvāk. Varbūt to visu var apkopot zem "izpratne par uzņēmējdarbību no personīgas pieredzes".

Kādi ir nākotnes plāni? Vai siltajā gadalaikā atkal lidosiet pasākumos?
Joprojām vēlamies ikvienam sniegt iespēju izdzīvot mūžseno sapni par spēju lidot, tāpēc arī šogad plānojam piedalīties dažādos pasākumos. Varu pačukstēt, ka strādājam pie tā, lai šī pieredze būtu vēl pilnīgāka, bet vairāk redzēsiet pasākumos.

Ko ieteiktu vai novēlētu visiem, kas domā par sava biznesa uzsākšanu?
Apsvērt un izvērtēt līdz saknītei vai tas, ko vēlies uzsākt Tevi interesēs arī pēc gada, diviem trim, un kā Stīvs Džobss teica – jābūt apmātam ar savu biznesu, jo citādāk jebkurš normāls cilvēks padosies. Ja nespēj domu izmest no galvas vairākus mēnešus, tad gan nemarinē, sāc darboties un mēģini.

Ko labprāt dari brīvajā laikā, ja tāds ir?
Kas tas tāds? Ja nopietni, tad, man šķiet, ka vairums "brīvo laiku" saprot kā laiku ārpus darba, kad nedara neko. Šādu laiku cenšos minimizēt, jo mana pārliecība ir, ka cilvēkam ir nemitīgi jāmācās un jāpilnveido sevi, tāpēc mans "brīvā laika" izmantojums citiem varētu nešķist brīvs.

Kā atgūsti spēku pēc garas nedēļas, mēneša vai pat gada?
Tā ir lielākā atziņa no pagājušā gada – nevar visu laiku sevi stumt bez apstājas – ir nepieciešama atpūta un atslēgšanās no ikdienas problēmām. Tas ir šī gada lielākais izaicinājums – atrast veidu kā nemitīgi attīstīties neizdegot.

Kam pievērs uzmanību ikdienas steigā?
Cilvēku savstarpējās attiecības, nesaskaņu cēloņi un rīcību motivācija gan nepaslīd garām arī ikdienas steigā. Grupas dinamikai man gribot, negribot izdodas, sanāk pievērst uzmanību pat steidzīgākajās dienās.

Kas tev liek pasmaidīt?
Es bez humora nevaru, un cenšos visā atrast joku, iespējams, arī tur, kur nevajadzētu. Visvairāk man liek pasmaidīt cilvēka nesavtīga palīdzība citiem.

Kādas ir labākās un siltākās atmiņas no pavadītā laika Liepājā?
Liepāja ir pati labākā vieta uz pasaules, kur pavadīt vasaru. Perfekta pludmale, turpat Jūrmalas parks, kur atveldzēties, izklaides piedāvājumu pārbagātība un sakārtota infrastruktūra. Šobrīd strādājam pie tā, lai tā būtu arī ziemā.

Kur Liepājā aizvestu ārvalstu viesus, lai parādītu šo pilsētu visā tās krāšņumā?
Manuprāt, viens no lielākajiem Liepājas dārgumiem ir tās forti. Šie agrākie nocietinājumi ieskauj pilsētu no visām pusēm un sniedz ārzemniekiem ieskatu gan Liepājas vēsturē, gan attīstībā, gan raksturā. Tas gan ir tikai viens no pieturas punktiem, jo Liepājas krāšņumu nevar pieredzēt īsā laikā.

Kur esi ceļojis un, kādas ir labākās atmiņas no kāda ceļojuma?
Nesenākais un spilgtākais ceļojums, kas uzreiz nāk prātā, ir brauciens uz brīvdabas festivālu Glastonberijā. Tās bija desmit trakas dienas ar trakiem cilvēkiem, populāriem izpildītājiem un stāstiem, ko visiem nevar stāstīt.

Kur vēl gribētu aizceļot?
Mani jau sen vilina Horvātija, pat nezinu kāpēc, bet dzīves laikā vēlos vismaz pusgadu padzīvot katrā kontinentā.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Work hard, play harder! (No angļu valodas – Strādā smagi, atpūties vēl smagāk)