Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem šodien Liepājā vārda dienu svin 52 Mildas, 8 Karmenas un 1 Manfreds.

Dzimšanas dienā sveicam Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas nodaļas projekta vadītāju Līgu Jaunzemu.

Pastāstiet nedaudz par sevi! Ko Jūs darāt ikdienā?
Sagaidot savus 25, esmu izlēmusi mainīt profesiju un pievērsties tam, kas mani patiešām interesē jau sen. Daudz mācos, papildinu savas zināšanas, pēdējā laikā gan vairāk ārpus formālās izglītības iestādēm. Patīk iesaistīties dažādos projektos un organizācijās, tādejādi paplašinot savu pieredzi.

Kas par Latvijas Sarkano Krustu būtu jāzina cilvēkam, kam ar šo organizāciju nav bijusi nekāda saskare?
Cilvēku pirmā asociācija – pārtikas paku un apģērbu dalīšana trūcīgajiem. Bet tas nebūt nav viss. LSK veido projektus, pasākumus, pasniedz pirmās palīdzības kursus. Šeit ir iespējams iesaistīties jauniešu brīvprātīgajā darbā tepat Latvijā vai JSPA projekta ietvaros doties uz citu valsti iepazīt citu kultūru. Tāpat katrai lielākajai LSK filiālei ir sava jauniešu grupa, kas organizē pasākumus. Tuvākais jau 16.maijā - "Skrējiens pēc citrona 2". Sekojiet līdzi informācijai un piesakieties!

Kādas īpašības ir nepieciešamas, lai varētu vadīt projektus?
Noteikti pašdisciplīna – neapstāties, nepalaisties slinkumam un prasīt no sevis vēl. Tā laikam ir lieta, ko jāmācās visu mūžu. Uzskatu, ja pats esi pašdisciplinēts un aizrautīgs, tad arī komanda vēlas sekot.

Kādas pārmaiņas ir nepieciešamas Liepājai?
Pilsētā kā tādā - nekādas. Viss mainās, pārveidojās, tātad ir kārtībā. Bet aizrautība pašos cilvēkos gan nedaudz pietrūkst. Reizēm šķiet, ka liela daļa savos darbos un rutīnā ir kā aizmiguši, neredz iespējas apkārt un tad sūdzas, ka tas un tas nav labi.

Kura ir jūsu mīļākā vieta pilsētā?
Parka rajons, centra pludmale un mols. Gana daudz patīkamu brīžu šeit bijis. Tāpat darbošanās ar "couchsurfing" tūristiem man ļāvusi mainīt attieksmi pret Karostu – saskatīt tās šarmanto un pievilcīgo pusi.

Kas raksturo liepājniekus?
Cilvēki šķiet tik dažādi, ka grūti vilkt kādu vienādības zīmi.

Kādu redzat sevi pēc desmit gadiem?
Visticamāk, kā uzņēmēju, kā speciālistu savā nozarē.

Kura bija pēdējā grāmata, ko lasījāt?
Eduarda Bondo "Uzvarētāju likumi" – ļoti laba un saturīga

Kas jūs aizrauj?
Iespējams, pārāk daudz kas. Tā ir reizē mana stiprā un ne tik stiprā puse.

Jūsu novēlējums cilvēkiem, kas šodien svin savus svētkus!
Meklēt un uzstādīt savu mērķi – dzīves kursu – uz ko tiekties. Kā gan citādi dzīve zinās, ko tev sniegt, ja pats skaidri neesi izlēmis, ko vēlies.