Veicot pamatu nostiprināšanas darbus Sv.Trīsvienības katedrālē, atklājušies plaši koka sēnes jeb branta nodarīti postījumi, informēja atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa.

Sēne daļēji sabojājusi dievnama dēļu grīdu, baznīcas mūri un daļu no baznīcas soliem, kas stiprināti pie mūra, intervijā "Rietumu Radio" stāstīja Liepa, raksta LETA..

"Bija zināms, ka sēne ir, bet iepriekš nevarēja pateikt, cik plaši būs postījumi," atzina Liepa. Sēnes postījuma apmēri atklājušies, kad baznīcā noņemta daļa dēļu grīdas, lai veiktu pamatu stiprināšanas darbus. Kā norāda Liepa, sēne sabojājusi ne tikai daļu grīdas, bet arī baznīcas mūri, koka paneļus un daļu baznīcas solu, kas stiprināti pie mūra.

Sēnes skartie baznīcas soli, kā arī koka sienu apdares paneļi patlaban ir demontēti un tuvākajā laikā tos atpakaļ likt nav plānots. Sēnes izplatību ietekmējis mitrums, kas krājas pie baznīcas pamatiem, kā arī ventilācijas trūkums.

Eiropas Reģionālā attīstības fonda daļēji finansētajā projektā "Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ēkas konstruktīvās noturības saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla paaugstināšana" pēc sēnes postījumu atklāšanas ir veiktas izmaiņas, taču iepriekš plānotie darbi turpinās.

"Izmaiņas paredz, ka gar ēkas sienu netiks atjaunota dēļu grīda, bet izbūvēta jauna ķieģeļu grīda, kas daļēji ierobežos sēnes izplatību," skaidro Liepa, piebilstot, ka patlaban ar būvnieku tiek saskaņota korekcijas projekta tāme. Viņa pauda cerību, ka neparedzētie darbi projektu nesadārdzinās.

Viņa uzsver, ka nākamo dievnama restaurācijas darbu posmā ir jāizbūvē drenāžas sistēma, lai ūdeni, kas šobrīd krājas pie baznīcas pamatiem, novadītu tālāk no ēkas, tādējādi mazinot mitrumu, kas veicina sēnes augšanu un izplatību.

Kā ziņots, Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē patlaban notiek būvdarbi, kas ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansētā projekta īstenošana.

Projekta kopējās izmaksas ir 432 884 lati, no kurām ERAF finansējums ir 49,99%, kas veido summu 216 486 latu apmērā, pārējie 216 485 lati ir projekta iesniedzēja līdzekļi, kurus ziedojumu veidā piesaistījis Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds.