"Sv.Trīsvnienības baznīcas atbalsta fonda" vadītājai Kristīnei Liepai izdevās pārliecināt Attīstības komitejas deputātus par atbalstu modernai ekspozīcijai Sv.Trīsvienības katedrāles tornī.

Patiesībā deputātus uzrunāja, aizkustināja un pārliecināja gan Liepājas bīskapa emeritus Pāvila Brūvera pārliecinošais videoaicinājums, gan katedrāles tornī iecerētās ekspozīcijas autores Daces Māras Kokinas vadītās arhitektu grupas darbs – arī video formātā.

Deputāti pieņēma lēmumu konceptuāli atbalstīt ideju, kā arī meklēt iespējas to līdzfinansēt. Vicemērs Gunārs Ansiņš atgādināja, ka arī valsts ir apņēmusies turpmāko 30 gadu laikā sakārtot 957 sakrālās celtnes Latvijā, tāpēc var cerēt uz zināmu atbalstu no valdības, tāpat nākamgad var pavērties iespējas piesaistīt līdzekļus no ES Interreg programmas. Jānis Vilnītis pateicās katedrāles atbalsta fondam, kas ir panācis, ka Liepājas "garīgā katedrāle" tiek sakārtota un kļūst par īstu pērli. Uldis Sesks solīja meklēt atbalsta iespējas, bet Ludmila Rjazanova apvaicājās, vai nebūs iespējams ierīkot liftu uz torni. Kā atzina Kokina, diemžēl liftam tornī trūkst vietas, taču ekspozīcija sāksies jau katedrāles pirmajā stāvā, kur ikvienam būs iespēja, fiziski neuzkāpjot tornī, tomēr izstaigāt un apskatīt visus torņa stāvus, kā arī skatu no torņa uz pilsētu.

Kā liepājniekiem labi zināms, patlaban notiek Sv.Trīsvnienības katedrāles fasādes atjaunošana, taču ES fondu līdzfinansētā projekta viena no prasībām ir, lai pēc tā pabeigšanas katedrāle spētu piedāvāt arī vienu jaunu pakalpojumu. Šajā gadījumā tā būtu ekskursija uz torni ar vairākām interaktīvām iespējām iepazīstināt tūristus gan ar katedrāles vēsturi, gan ar to saistīto personību biogrāfijām, un, protams, pavērot Liepāju no putna lidojuma.

Iecerētās ekspozīcijas aptuvenās izmaksas, pēc Liepas sacītā, ir 300 eiro uz kvadrātmetru jeb 200 000 eiro.