Partijas "Saskaņa" Kurzemes reģiona koordinators un Liepājas nodaļas valdes loceklis Valērijs Agešins sola jau rudenī prezentēt "gaišu cilvēku sarakstu ar nevainojamu reputāciju,"

"Rudenī Liepājā prezentēsim gaišu cilvēku sarakstu ar nevainojamu reputāciju," sarunā ar aģentūru LETA bija pārliecināts Agešins. Vaicāts, kurš Liepājas domes vēlēšanās "Saskaņas" sarakstā varētu kandidēt ar pirmo kārtas numuru, viņš norādīja, ka pagaidām nebūtu korekti nosaukt konkrētus uzvārdus: "Mums ir diezgan garš "soliņš". Liepājas nodaļā ir vairāk nekā 100 biedru, un cilvēku skaits turpina pieaugt, jo vēlas iestāties jauni biedri."

Trīs pašreizējie partijas "Saskaņa" deputāti Liepājas domē, tostarp Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks un līdzšinējais "Saskaņas" Liepājas nodaļas vadītājs Jurijs Hadarovičs, vairs nav pārstāvēti "Saskaņas" Liepājas nodaļas valdē, kas tika pārvēlēta jūnija sākumā.

Liepājas nodaļa drīzumā izvērtēs deputātu padarītos darbus, bet viņu iekļaušana "Saskaņas" kandidātu sarakstā nākamajās pašvaldību vēlēšanās būs atkarīga no deputātu paveiktā un viņiem pašiem, informēja Agešins. "Pēdējā laikā starp šiem trim deputātiem bija parādījušās pretrunas, viņi savā starpā nedzīvoja draudzīgi un nestrādāja kā viena komanda. Šādu notikumu attīstību Liepājas nodaļa nevarēja pieļaut," skaidroja Agešins.

Meklējot izeju no šīs situācijas, nolemts, ka savstarpēji konfliktējošajiem deputātiem Liepājas nodaļas valdes darbā nebūtu jāpiedalās. Liepājas nodaļas kopsapulcē ar balsu vairākumu jūnija sākumā pārvēlēta Liepājas nodaļas valde, kurā pašreizējie Liepājas domes deputāti vairs nav pārstāvēti. Pirms tam Liepājas nodaļas vadītājs bija Hadarovičs, un valdē iepriekš darbojās arī Miloslavskis. Par jauno Liepājas nodaļas vadītāju ievēlēts iepriekšējā sasaukuma Liepājas domes deputāts Sergejs Dikterjovs.

"Līdz rudenim šī konfliktsituācija tiks atrisināta. Jebkurā gadījumā cilvēkus, kuri ir ievēlēti no viena saraksta, vieno priekšvēlēšanu programmas izpilde," norādīja Agešins, piebilstot, ka arī viņš pats aktīvi piedalās, lai censtos izlīdzināt domstarpības deputātu starpā.

Hadarovičs, Miloslavskis un Vorobeičiks joprojām ir "Saskaņas" biedri, un viņiem tuvākajā laikā Liepājas nodaļai būs jāatskaitās par partijas priekšvēlēšanu programmas un pirms četriem gadiem vēlētājiem doto solījumu izpildi. Vērtēšana būšot stingra, jo "Saskaņa" darbojas nevis domes opozīcijā, bet gan koalīcijā, un līdz ar to deputātiem ir reālas iespējas ietekmēt lēmumu pieņemšanu. "Viņu darba rezultātu vērtēsim tuvāko nedēļu laikā, jo līdz rudenim vairs nav tālu. Šo trīs deputātu piedalīšanās [deputātu kandidātu] sarakstā būs atkarīga tikai no viņiem pašiem un viņu padarītā darba," skaidroja Agešins.

"Rudenī Liepājā prezentēsim gaišu cilvēku sarakstu ar nevainojamu reputāciju," pārliecināts Agešins. Vaicāts, kurš Liepājas domes vēlēšanās "Saskaņas" sarakstā varētu kandidēt ar pirmo kārtas numuru, viņš norādīja, ka pagaidām nebūtu korekti nosaukt konkrētus uzvārdus: "Mums ir diezgan garš "soliņš". Liepājas nodaļā ir vairāk nekā 100 biedru, un cilvēku skaits turpina pieaugt, jo vēlas iestāties jauni biedri."

Jau ziņots, ka šī gada pavasarī izraisījušās būtiskas domstarpības starp Liepājas domes "Saskaņas" deputātiem.

Vorobeičiks portālam "irliepaja.lv" atzinis, ka savulaik izpalīdzējis gan Hadarovičam, gan Miloslavskim notušēt traipus biogrāfijā, bet tagad par savu neapdomīgo rīcību saņemot "pēc pilnas programmas". Vorobeičika darbību Liepājas Kompleksās sporta skolas direktora amatā janvāra nogalē pārbaudīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), bet pēdējā pusgada laikā vēl vairākas citas institūcijas - Valsts kontrole, pašvaldības revidenti, Izglītības un zinātnes ministrija, Izglītības kvalitātes dienests, Darba inspekcija.

Ne KNAB, ne citas iestādes un institūcijas nekādus pārkāpumus nav konstatējušas. Aizdomās par KNAB un citu institūciju "uzsūtīšanu" viņam Vorobeičiks tur savus partijas biedrus un tuvākos kolēģus Liepājas domes koalīcijā Hadaroviču un Miloslavski. "Acīmredzot pārāk daudz par viņiem abiem zinu, tāpēc grib no manis tikt vaļā," portālam atzinis deputāts. Vajāšana sākusies kopš brīža, kad Kompleksās sporta skolas direktors atlaidis no darba savu padoto Miloslavski, kurš pēc tam apvienojies ar Hadaroviču un sācis cīņu.

Partijas "Saskaņa" pārvēlētajā Liepājas nodaļas valdē bez nodaļas vadītāja Dikterjova darbojas arī Agešins, Indulis Jankovskis, Vita Šešunova, Pjotrs Jevtušenko, Tatjana Aleksejeva-Kozlovska un Pāvels Goroškovs.

Liepājas domes koalīcijā darbojas septiņi Liepājas partijas biedri un trīs "Saskaņas" deputāti. Savukārt opozīciju pārstāv pieci no toreizējās Reformu partijas ievēlētie deputāti.