Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē notiek ērģeļu restaurācijas darbi pie manuāļa (klaviatūras) "Hauptwerka" daļas pulpetēm, vējlādēm, stabulēm un šperventiļiem.

Darbus veic SIA "Ērģeļu darbnīca", restaurātors Alvis Melbārdis. Plānots, ka ērģeļu restaurācija ilgs līdz jūnija beigām, ērģeļmūzikas koncerti atsāksies jūlijā, Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa.

Katedrāles nacionālās nozīmes mākslas pieminekļa – ērģeļu restaurācijas sadaļai "Hauptwerka" pulpešu atjaunošanai līdzekļi piešķirti no valsts pamatbudžeta līdzekļiem "Dotācijas reliģiskajām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem".

Starp Tieslietu ministriju un nodibinājumu "Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds" 9.martā tika noslēgts finansējuma piešķiršanas līgums par kopējo summu 12 375 eiro.

Restaurācijas laikā instruments ir daļēji spēlējams, no četriem manuāliem viens – "Hauptwerka"  –  ir neskanošs. Dievkalpojumos un prezentācijās ērģelnieki var muzicēt uz pārējiem trim manuāliem, taču ērģeļmūzikas koncertiem tas ir nepietiekoši, līdz ar to maijā un jūnijā ērģeļmūzikas koncerti netiek plānoti.

Restaurācijas darbu gaitā tiek veikta "Hauptwerka" "Trompešu" vējlāžu un stabuļu restaurācija, kā arī šperventiļu pārlīmēšana. Daļa darbu tiek veikti uz vietas katedrālē, bet daļa darbu, kā pulpešu pārlīmēšana notiek "Ērģeļu darbnīcā" Rīgā, restauratora Alvja Melbārža vadībā.