Sestdien, 8. jūnijā, pulksten 18 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ikvienam būs iespēja ļauties klusuma, balsu un ērģeļu saspēlei vokālās grupas "Ēra" (Mazsalaca) un ērģelnieces Ilzes Tomsones koncertā "Klusums, ērģeles un balss.", informēja vokālās grupas vadītāja Dita Tomsone.

Šī koncerta nodoms ir radīt mirkli, kurā klausītājs var ļauties skaņu un klusuma plūsmai, sadzirdēt, saredzēt un vienkārši būt. Tādēļ koncerta programma lielākoties veidota kā viegli tverams, gaisīgs dziedātā vārda lidojums a cappella. Baznīcas telpu piepildīs klusums, ļaujot ikvienam atgūties no ikdienas skrējiena un notikumu pārbagātības. Pēc brīža klusumu cauraudīs balss. Tad vēl viena un vēl viena, līdz piecas sieviešu balsis savīsies kopā gan vienkāršās melodijās, gan bagātīgu akordu viļņos.

Koncertā skanēs dažādu valstu komponistu dziesmas, kuras izceļas ar savu vienkāršo skaistumu harmonijās un sirsnību vārdos. Savukārt koncerta vidusdaļā vokālā grupa "Ēra" un tās vadītāja Dita Tomsone ļausies izaicinājumam, atskaņojot lietuviešu komponista Vītauta Miškina (Vytautas Miškinis) īso mesu balsīm un ērģelēm "Missa Sancti Martini". Šim skaņdarbam raksturīgas neparastas akordu saskaņas, rotaļīgas ritmu spēles un gaišas dziedāto melodiju plejādes. Pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles, kuras atrodas tieši Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, meistarīgi pārvaldīs Ilze Tomsone, rodot balansu starp simtiem ērģeļu stabuļu un piecām sieviešu balsīm.

Vokālās grupas "Ēra" pirmsākums meklējams ap 2005. gadu nelielā, bet ļoti skaistā Ziemeļlatvijas pilsētā – Mazsalacā. Pārliecinoši pierādot sevi kā vienu no Latvijas vokālo ansambļu saimes līderiem, "Ēra" savu vārdu nes kā kvalitātes zīmi. Gandrīz visus šos gadus "Ēras" sastāvs bijis nemainīgs un kopš 2012.gada "Ēra" bijusi labāko Latvijas vokālo ansambļu vidū, ko pierāda laureātu tituli Latvijas mēroga konkursos 2013., 2016., 2018., 2019. un 2023.gadā, kā arī bronzas godalgas starptautiskajā konkursā Tolosā, Spānijā 2019.gada rudenī.