Saistībā ar to, ka valstī no 13.marta līdz 14.aprīlim ir izsludināta ārkārtas situācija ar mērķi ierobežot vīrusa "Covid–19" izplatību, no šodienas, 16.marta, Liepājas sabiedriskajā transportā (gan autobusos, gan tramvajos) tiek pārtraukta biļešu tirdzniecība un izsniegšana pie transporta līdzekļa vadītājiem.

Personām, kuras iepriekš bija tiesīgas izņemt bezmaksas biļetes pie vadītājiem (personas ar 1. un 2. invaliditātes grupu, pavadoņi personām ar 1. invaliditātes grupu un bērni invalīdi līdz 18 gadiem), biļetes braucieniem netiks pieprasītas.

Iegādājoties biļetes mazumtirdzniecībā, aģentūra aicina vienā pirkumā iegādāties vairākas biļetes vai abonementa biļetes, šādi samazinot ne tikai kontaktu skaitu, bet arī ietaupot līdzekļus.

Liepājas sabiedriskajā transportā nereti tiek novērotas bezmērķīgi klaiņojošu jauniešu grupas, par ko aģentūru informē arī satraukušies pasažieri. Lai arī šiem jauniešiem ir derīgas braukšanas biļetes, aģentūra aicina vecākus un viņu likumiskos pārstāvjus ievērot SPKC noteiktās rekomendācijas un, rūpējoties par sabiedrības kopējo drošību, sekot līdzi, lai jaunieši, nevajadzīgi atrodoties publiskā telpā, nepakļautu sevi un citus nevajadzīgiem riskiem.

Jau iepriekš informēts, ka, lai mazinātu autobusu un tramvaju vadītāju inficēšanās riskus, pirmās durvis iekāpšanai un izkāpšanai autobusos un tramvajos tiek slēgtas.

Turklāt Liepājas pašvaldība aicinājusi ikvienu liepājnieku būt atbildīgam – mazāk uzturēties sabiedriskās vietās un pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību sniegtos pakalpojumus iespēju robežās izmantot attālināti.

Lai tiem pasažieriem, kuriem jānokļūst savas darba vietās, nodrošinātu pakalpojumu nepārtrauktību, Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports" valstī izsludinātajā ārkārtas situācijas laikā strādās sekojošos darba laikos. Pirmdienās 09.00 –11.30; 12.00 –18.00, Otrdienās 09.00–11.30; 12.00 –17.00, Trešdienās 09.00 –11.30; 12.00 –17.00, Ceturtdienās 09.00–11.30; 12.00 –16.30, Piektdienās 09.00–11.30; 12.00 –15.30. Ņemot vērā nepārtraukti mainīgu situāciju, aģentūras darba laiki un pieejamie pakalpojumi var tikt manīti, par ko tiks izplatīta informācija plašsaziņas līdzekļos. Mazinot inficēšanās riskus, klienti tiek aicināti jautājumus, ko var atrisināt telefoniski vai elektroniski (konsultācijas, ieteikumi, taksometru licences kartīšu pagarināšana), risināt, zvanot pa tālruni 634 28744, rakstot e–pastu. transports@liepaja.lv vai sazinoties aģentūras sociālajos tīklos.

Aģentūra aicina iedzīvotājus nenākt uz aģentūru arī pēc sabiedriskā transporta kustības sarakstiem, tos var lejuplādēt šeit , kā arī aplūkot, norakstīt vai pārfotografēt konkrētajās pieturvietās. Tāpat aģentūra iesaka izmantot pārvietošanās plānošanai izmantot vietnes GoogleMaps vai www.lst.lv.

Norēķinu veikšanai aģentūras kasē ieteicams izmantot bezkontakta maksājuma kartes, nevis skaidru naudu.

Aģentūru ik dienas apmeklē vairāki desmiti sirmgalvju un citu vīrusu infekcijai visvairāk pakļauto iedzīvotāju grupu, tādēļ, rūpējoties par līdzcilvēku veselību un drošību, aicinām aģentūru neapmeklēt un sabiedrisko transportu neizmantot personām, kurām ir tādi simptomi kā paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkums un kuras pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējušas SPKC noteiktās koronavīrusa "Covid–19" skartās valstis vai teritorijas, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi.

Aktuālākajai informācijai par sabiedrisko transportu sekojiet līdzi aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports" mājas lapā www.liepajastransports.lv vai, izmantojot mobilās ierīces, www.lst.lv.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".