Līdz septembra beigām lielākā daļa iedzīvotāju būs norēķinājušies par ziemā piegādāto siltumu, un, sākoties apkures sezonai, situācija būs labāka nekā iepriekšējos gados.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" vadītājs Artis Rimma, raksta LETA.

"Iepriekšējā ziema nebija tik barga, līdz ar to rēķini par siltumu bijuši mazāki, un uz nākamo apkures sezonu patlaban var raudzīties optimistiski," sacīja Rimma. "Pirms dažiem gadiem ļoti liela problēma bijusi atsevišķi lielie parādnieki, tomēr šogad nav pamata bažām, ka daudzdzīvokļu mājām apkure varētu netikt pieslēgta atsevišķu lielo parādnieku dēļ."

Kā skaidro Rimma, lielākās problēmas bijušas saistītas ar dzīvokļiem, kas iegādāti par hipotekārajiem kredītiem. Pēdējo gadu laikā notikušas ļoti daudzas tiesvedības, kuru rezultātā mainījušies arī dzīvokļu īpašnieki, līdz ar to katram dzīvoklim ir maksātājs.

"Protams, notiek arī tiesvedības par parādu atmaksu, tomēr cenšamies šīs lietas risināt sarunu procesā un tiesvedības paliek kā pēdējā stadija," sacīja Rimma. Patlaban notiek 172 tiesvedības par parādu piedziņu, savukārt aktīvi parādu atmaksas līgumi un vienošanās ir 1094.

"Liepājas namu apsaimniekotājs" ir lielākais apsaimniekošanas uzņēmums Liepājā. Uzņēmums apkalpo 670 namus Liepājas pilsētas teritorijā.