Trešdien, 30.oktobrī, norisinājās prese konference, kurā Reformu partijas pārstāvji sniedza pārskatu par paveikto akcijas ''Skolas diena''  laikā.

Kā norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Liepājas pilsētas padomes priekšsēdētāja Irēna Opšteine, akcijas laikā redzēts daudz laba, un īpaši uzsvēra gan pirmskolas izglītības iestāžu, gan skolu pedagogu pašaizliedzīgo darbu.
 
Kā galvenās risināmās problēmas Reformu partijas pārstāvji Jānis Vilnītis, Ģirts Kronbergs, Laila Atiķe un Linda Matisone norādīja zemo pedagogu un saimnieciskā personāla atalgojumu. Jautājums, kas jau tiek risināts, ir ēdināšana skolās un jo īpaši bērnudārzos, kas ne vienmēr atbilst bērnu vajadzībām. 
 
Atsevišķām skolām ir ir sliktas un vajadzībām nepiemērotas sporta zāles un sporta laukumi, tāpat bērnudārziem ir nolietoti rotaļu laukumi. 
 
Akcijas organizatori ir gatavi risināt problēmas, un jau vakar pilsētas domē tika iesniegts priekšlikums par pedagogu algu apmēru. Paredzēts arī apsvērt brokastu nepieciešamību pilsētas skolās.

Jau rakstījām, ka akcijas "Skolas diena" norisinājās no 16.septembra līdz 5.oktobrim. Tās laikā deputātiem tika dota iespēja sekot skolu un bērnudārzu darbam. Deputāti tika aicināti arī rakstiski fiksēt savus novērojumus, kas vēlāk palīdzēs veikt secinājumus par pedagoga darba ikdienu, par to, kas būtu pilnveidojams izglītības jomā. "Tādējādi arodbiedrība vēlas praktiskā veidā veicināt deputātu izpratni par izglītības iestāžu ikdienu, risināmo jautājumu loku, pedagogu, vecāku un sabiedrības ciešākas sadarbības nozīmību izglītības kvalitātes nodrošināšanā", akcijas būtību toreiz skaidroja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.