Noslēdzies Karostas glābšanas biedrības iecerētais un ar Liepājas domes finansiālu atbalstu veiktais projekts "Ārtelpas vēstures nodarbības Redanā", portālu irliepaja.lv informēja Monta Krafte, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle. Projekta ietvaros Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86 tika izveidots nepieciešamais aprīkojums – soli, galdi, nojume un skatuves platforma, lai varētu organizēt ārtelpas nodarbības un pasākumus Redanā.


Labiekārtoto teritoriju jau iecienījuši Redana apmeklētāji – liepājnieki un tūristi. Tā kā Redanā sākas un beidzas pārgājienu maršruts "Brīvības taka", bet blakus atrodas Cietokšņa kanāls, ko vasarās iecienījuši laivotāji, izgatavoto aprīkojumu ļaudis labprāt izmanto piknikiem un lielākiem vai mazākiem pasākumiem.


Projekta mērķis bija ar izglītojošu vēstures nodarbību palīdzību piedāvāt brīvā laika pavadīšanas dažādošanu un jaunas iespējas Karostā, kā arī nodrošināt vidi neformālai izglītībai, kultūras un atpūtas pasākumiem, tāpēc


septembrī Karostas glābšanas biedrība piedāvā bezmaksas vēstures nodarbības Redanā.

Redans ir vieta, kur notikušas svarīgākās cīņas pret bermontiešiem Liepājā. Šo iespēju jau izmantojuši skolēni gan no Liepājas pilsētas, gan Liepājas un Ventspils apkārtnes, kā arī jaunsardzes organizācijas.


Redanā top Karostas un Neatkarības kara muzejs, jo Redans ir 1919. gada brīvības cīņu Liepājā epicentrs. Muzeja ekspozīcijas stāstīs par Neatkarības kara notikumiem Liepājā, par varonību un patriotismu. Turpmāk vēstures nodarbības varēs notikt papildus Redana muzeja apmeklējumam vai neatkarīgi no tā kā atsevišķi pasākumi.


Redans ir brīvi pieejama teritorija, projektā izgatavoto aprīkojumu saviem pasākumiem var izmantot jebkurš interesents, piemēram, citas biedrības, uzņēmumi un organizācijas. Tas padara Redanu par vēl piemērotāku vietu dažādām jaunām iniciatīvām, izglītojošiem pasākumiem, kā arī cilvēku ikdienas atpūtai.