Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas projekta LLI-441 "ONLY SAFE!" ietvaros iegūst piecus glābšanas piederumu komplektus, kas tiks nodoti lietošanā visiem policijas iecirkņiem Kurzemē – Liepājas, Ventspils, Talsu, Saldus un Kuldīgas iecirknim, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Glābšanas piederumu komplektā ietilpst pakavveida glābšanas riņķis, 8 metrus garas sarullējamas glābšanas trepes, cirvis, metamā līne ar auklas garumu – 25 metri, lauznis, saliekamā lāpsta, specializētās šķēres auduma un metāla stiepļu pārgriešanai, un ūdensizturīga materiāla uzglabāšanas soma. Aprīkojums paredzēts izmantošanai dažādās situācijās, kad policisti pirmie, pirms ugunsdzēsējiem glābējiem, ierodas notikuma vietā, kur nepieciešams sniegt palīdzību cilvēkiem.

Projekta ietvaros tika veikta tirgus izpēte par glābšanas piederumu komplektu iegādi, uzrunājot piecus pretendentus. No visiem, izvērtējot iesniegtos tehniskos un finanšu piedāvājumus, par atbilstošāko pretendentu tika atzīts SIA "RAE LV". Līguma summa ir 1 963.20 eiro.

Projekta LLI-441 "ONLY SAFE!" ilgums ir 24 mēneši un tas tiek realizēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 529 192,21 eiro, no kuriem 85% jeb 449 813,34 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Programmas mērķis ir sekmēt reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.

Projekta partneri:
• Palangas pilsētas Pašvaldības administrācija (LT) – vadošais partneris;
• Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde" (LV);
• Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Pašvaldības policija" (LV);
• Latvijas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde (LV);
• Neringas pašvaldības administrācija (LT);
• Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas dienests (LT)

Saite uz projekta lapu.