Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 25 gadiem miris viens no ievērojamākajiem Latvijas cirka māksliniekiem Alfons Virkavs (skatuves vārds – Virkauss).

Cirka mākslinieks, žonglieris Alfons Virkavs dzimis 1909.gada 7.jūlijā Liepājā. Pseidonīmi: Larsons, Enriko Larsons. Nacionālā teātra aktrises Guntas Virkavas tēvs. Jaunībā sportojis Liepājā kā vingrotājs, velobraucējs un bokseris.
1923.gada 8.augustā pirmo reizi izgāja arēnā Jaunliepājā, Annas tirgus balagānā, tolaik dēvēts par mazgadīgo brīnumžonglieri Larsonu. Žonglēja ar bumbiņām un citiem priekšmetiem, sagatavoja izrādīšanai savdabīgus rekordtrikus – 30 dažādos virzienos rotējoši apļi, uzvērti uz speciālas dakšas, ko viņš balansēja uz galvas, uz abām rokām un kājas. Cits Virkava meistarstiķis bija 15 stāvu stikla piramīda, salikta no stikla glāzēm un plāksnēm un līdzsvarota uz pieres. Tos atkārtot neprata neviens cits cirka mākslinieks ne Padomju Savienībā, ne Eiropā. Liepājā Virkavs uzstājās Vecajā cirkū, tirgos, atzīts par sportiskās un cirka ilggadības rekordistu.

1979.gadā par viņu uzņemta filma "Smaids arēnā". Latvijas PSR Nopelniem bagātais skatuves mākslinieks. Rakstījis memuārus un dokumentālus stāstus.

Miris 1988.gada 7.septembrī Rīgā.