Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā šonedēļ populārākie vārdi ir Alise (190) un Vents (5). Šodien svin 77 Lailas un 41 Luīze.

Dzimšanas dienā sveicam Intu Znotiņu.
Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Kaut arī esmu dzimusi un augusi Saldū, bet nu jau starp laika posmiem, kas pavadīts Saldū un Liepājā, var likt vienādības zīmi. Pēc vidusskolas beigšanas, braucot stāties Liepājas pedagoģijas augstskolā, autobusā piemigu un sapnī redzēju, ka pēc studiju beigām man piedāvā darbu augstskolā. Interesantākais, ka tā arī notika. Esmu Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes lektore un ikdienā mācu programmēšanas un datoranimācijas pamatus. Sanāk strādāt ne tikai ar studentiem, bet arī ar skolas vecuma bērniem un skolotājiem. Tomēr visvairāk laika nu jau gandrīz septiņus gadus aizņem meitiņas audzināšanu.

Kas jums savā darbā sagādā vislielāko gandarījumu?
Laikam tieši darbs ar studentiem, nereti pat draudzīgās un koleģiālās attiecības ar tiem. Tam gan ir arī savas ēnas puses, man praktiski nekad nemēdz būt starpbrīži. Vienmēr kāds aizkavēsies pēc lekcijas, vai iegriezīsies starpbrīža laikā noskaidrot kādu neskaidru jautājumu par studijām vai vienkārši parunāt par dzīvi.

Vai atceraties savus pirmos iespaidus par Liepāju?
Jūra. Pirmo reizi to ieraudzīju Liepājas pusē. Vidusskolas laikā vasarā divas nedēļas pavadīju Bernātos debašu nometnē. Tieši jūras tuvums kalpoja par iemeslu, kādēļ izlēmu studēt Liepājā nevis Rīgā. Atnākot uz Liepāju, pirmos gadus daudz laika pavadīju pie jūras, bet nu jāatzīstas, ka to daru reti.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Šobrīd daudz laika pavadu plānojot un organizējot LiepU Datorzinātņu olimpiādi un radošās nometnes bērniem "Inovators".

Kur Liepājā vai tās apkārtnē var vislabāk atpūsties? Kurp noteikti ir jāaizved ciemiņi?
Ziemeļu forti – jūra, vēstures elpa un iespaidīgs skats.

Kā vislabprātāk pavadāt brīvo laiku?
Tā kā mani vilina ātrums, tad vienatnē patīk pavizināties ar auto, bet atpūšoties kopā ar draugiem, dodu priekšroku aktīvai atpūtai – izbraucieniem ar velosipēdu, laivošanai vai nobraucienam no kalna ar slēpēm.

Kas no pēdējā laikā redzētā, dzirdētā vai piedzīvotā ir bijis tik labs, ka to ieteiktu arī citiem?
Profesionālas intereses vadīta, noskatījos filmu "Imitācijas spēles", kas šobrīd tiek rādīta kinoteātrī "Balle". Tā balstīta uz matemātiķa, kriptogrāfa un mākslīgā intelekta teorijas pamatlicēja Alana Tjūringa biogrāfijas datiem. Kaut arī ar mākslas filmas palīdzību, tomēr aizraujoši pārcelties 70 līdz 80 gadus senā pagātnē un gūt priekšstatu par tā laika skaitļošanas tehniku.

Kuras rakstura īpašības savos līdzcilvēkos vērtējat visaugstāk?
Godīgumu, atklātību, precizitāti un labu humora izjūtu.

Kā radīt pavasara sajūtu?
Uzkopt vidi sev apkārt un atbrīvoties no visa liekā un nevajadzīgā.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
... cilvēki audzē piectūkstoš rožu vienā pašā dārzā ... un neatrod to, ko meklē ... [..] un tomēr to, ko viņi meklē, var atrast vienā pašā rozē vai ūdens lāsē ... (Antuāns de Sent-Ekziperī)
Lai izdodas atrast meklēto un visi sapņi piepildās!