Lai pateiktos trīs Liepājas Universitātes pasniedzējiem, kuri veikuši lielu ieguldījumu informācijas tehnoloģiju (IT) izglītības un studiju virziena attīstībā, piektdien, 2.oktobrī, Liepājas tehnoloģiju klasteris katram kā pateicību pasniedza vienreizēju stipendiju 500 eiro vērtībā.

Liepājas tehnoloģiju klastera dibinātāji – Liepājas Universitāte, uzņēmums "Giraffe360" un Digitālo inovāciju parks – 2.oktobrī aicināja informācijas tehnoloģiju nozares profesionāļus uz pirmo kopīgo tikšanos Liepājas domes lielajā zālē. Liepājas klasteris darbību uzsāka ar pateicību augstākās IT izglītības veidotājiem, trīs pasniedzējiem piešķirot stipendiju 500 eiro vērtībā, informē Digitālo inovāciju parka vadītāja Agate Ambulte.

Par īpašu devumu un ilggadēju ieguldījumu IT un radošo nozaru izveidē, kā arī attīstībā Liepājā tika godināti trīs Liepājas Universitātes pasniedzēji:
• Dzintaram Tomsonam pateicību piešķīra par vairāku IT studiju programmu izstrādi un izveidošanu, skolotāju un uzņēmēju IT prasmju pilnveidi, kā arī Jauno zinātnieku skolas izveidi un sadarbības veicināšanu starp universitāti un uzņēmējiem,
• Inta Znotiņa IT profesionāļu pateicību saņēma par skolotāju un skolēnu programmēšanas prasmju pilnveidošanu un attīstīšanu,
• Jānim Jankevicam pateicību piešķīra par skolēnu un jauniešu prasmju attīstīšanu video un animācijas jomā.

Tāpat tikšanās laikā klātesošie tika iepazīstināti ar klastera mērķiem, biedru ieguvumiem un gaidāmajām aktivitātēm.

Uz tikšanos bija aicināti Liepājas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē strādājošo uzņēmumu un iestāžu pārstāvji, kā arī pašnodarbinātās personas.

Liepājas tehnoloģiju klasteris veido pilsētas IT kopienu, lai nozare attīstītos vēl straujāk. Viena no priekšrocībām, pievienojoties klasterim, ir savstarpējā sadarbība, piemēram, profesionāļiem ir iespēja iegūt papildu pasūtījumus. Tāpat kopīgi ar nozares profesionāļiem un uzņēmumiem notiek būtisku jautājumu risināšana un savstarpēja sadarbība, kas klastera biedriem ļauj spēcināt tehnoloģiju nozari Liepājā.