Šodien, 17. martā, paredzētajā laikā – pulksten 13 – Liepājas ostā ienāca prāmis no Travemindes Vācijā ar Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atgriezās mājās, portālu irliepaja.lv informēja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldē.


Visiem pasažieriem ir veiktas analīzes, kuru rezultāti būs zināmi pēc sešām stundām, un visi ir devušies uz savām dzīvesvietām, informēja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece. Pirmā repatriantu prāmja pasažieru vidū bijis tikai viens liepājnieks.


Visi pasažieri parakstījušies, ka ilgākais sešu stundu laikā būs atgriezušies savā dzīves vietā un pavadīs tur karantīnā 14 dienas.

Kopumā uz prāmja atradās 91 pasažieris, no kuriem 28 bija kravas automašīnu vadītāji, bet pārējie pārvietojās ar vieglajām automašīnām vai uz savu dzīvesvietu tika nogādāti ar pašvaldības nodrošinātu transportu.

Prāmja operators "Stena Line" veica pasažieru apzināšanu un informēšanu pārbrauciena laikā uz prāmja, lai noskaidrotu tālāko pārvietošanās maršrutu un izskaidrotu esošo situāciju, informēja Ratniece.
 
"Prāmja pasažierus Liepājas ostā sagaidīja Valsts Robežsardzes darbinieki. Pasažieri, kuri nebrauca ar savu transportlīdzekli vai brauca ar vieglo transporta līdzekli, tika pavadīti uz robežkontroles ēku, kur   Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Centrālās laboratorijas darbinieki veica testus uz Covid -19. Savukārt kravas automašīnu vadītājiem bija jārīkojas atbilstoši MK 2020. gada 13.marta rīkojuma Nr.104 4.12.3. punktam, kas nosaka ka transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieki var turpināt ceļu, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām, ja paši vien to nevēlas.

Kopumā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Centrālās laboratorijas darbinieki veica testus 65 cilvēkiem – visiem pasažieriem, kas ceļoja bez autotransporta vai ar vieglo automašīnu (63) un diviem kravas automašīnu šoferiem, kuri izteica tādu vēlmi," informēja Ratniece.
 
Pastiprinātas drošības apstākļos Liepājas ostā arī turpmāk sagaidīs prāmjus, kas veic regulāros reisus no Travemindes (Vācijā).Zviedrijas prāmju operators "Stena Line" arī koronavīrusa krīzes laikā turpina satiksmi maršrutos Ventspils-Nīneshamna (Zviedrija) un Liepāja-Traveminde (Vācija), sacīts kompānijas paziņojumā.


Šajos maršrutos kursējošie "Stena Line" prāmji domāti galvenokārt kravas automašīnu pārvadāšanai.


Maršrutā Ventspils-Nīneshamna būs 20 reisu nedēļā jeb nedaudz mazāk kā līdz šim, savukārt maršrutā Liepāja-Traveminde arī turpmāk tiks veikti 10 reisi nedēļā.


Jau ziņots, ka nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatīšanos no otrdienas Latvijā aizliegti starptautiskie pasažieru pārvadājumi.