Civilās aviācijas drošības uzturēšanas pasākumiem VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" un SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" šogad piešķirti kopā 512 418 eiro, paredz valdībā atbalstītais rīkojuma projekts "Par civilās aviācijas drošības uzturēšanas pasākumu finansēšanu 2023.gadā no valsts budžeta programmas "Līdzekļi aviācijas drošības, glābšanas un civilmilitārās sadarbības nodrošināšanai"", ziņo LETA.

Satiksmes ministrija (SM) norāda, ka pieteikumus līdzekļu saņemšanai aktuālu aviācijas drošības pasākumu īstenošanai ir iesniegusi Rīgas un Liepājas lidosta.

Lidosta "Rīga" šogad plāno valsts nozīmes civilās aviācijas lidlaukam iegādāties divus jaunus sprāgstvielu palieku detektorus par 66 600 eiro. Savukārt, lai nodrošinātu lidostas "Rīga" atbilstību Eiropas Savienības ugunsdzēsības un glābšanas aizsardzības prasībām un Civilās aviācijas aģentūras (CAA) izdotajam sertifikātam, lidosta prognozējoši par vienu miljonu eiro plāno realizēt iepirkumu "Lidostas ugunsdzēsēju automašīnas iegāde". Līdz ar to lidosta "Rīga" lūdz 66 600 eiro novirzīt divu sprāgstvielu palieku detektoru iegādei, un 345 618 eiro avansa maksājumam daļējai ugunsdzēsēju automašīnas valsts nozīmes civilās aviācijas lidlaukā iegādes finansēšanai.

Ņemot vērā Krievijas uzsāktā kara Ukrainā ietekmi uz starptautisko drošību, lidostas "Liepāja" valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauks iespējamā krīzes gadījumā veiktu nozīmīgu atbalsta funkciju civilmilitārā mobilitātes nodrošināšanā. Attiecīgi, lai turpinātu nodrošināt lidlaukā aviācijas drošības procesu atbilstošu ievērošanu, ir nepieciešams veikt uzlabojumus tehniskā aprīkojuma modernizēšanā.

Šogad Liepājas lidosta plāno iegādāties sprāgstvielu palieku detektoru, divu ģeneratoru rentgena iekārtu, metāla detektora arku, kā arī patrulēšanas transportu. Līdz ar to lidosta "Liepāja" lūdz no 2023.gada valsts budžeta programmā paredzētajiem līdzekļiem 29 700 eiro sprāgstvielu palieku detektora iegādei, 7500 eiro metāla detektora arkas iegādei, 30 000 eiro patrulēšanas transporta iegādei, kā arī 33 000 eiro avansa maksājumam daļējai divu ģeneratoru rentgena iekārtas iegādes finansēšanai.

Attiecīgi nolemts lidostai "Rīga" piešķirt 412 218 eiro un lidostai "Liepāja" – 100 200 eiro.