Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 33 Agijas un 1 Aldonis. Dzimšanas dienā sveicam Psihiatriskās slimnīcas māsiņu Elvitu Pumpuri.

Kas tev šobrīd ir visaktuālākais?
Pagaidām man visaktuālākais ir skola — turpinu mācības Rīgas Stradiņa universitātē, Liepājas filiālē, kas prasa daudz spēka. Pavasarī studijas beigsies, tad būšu jau psihiatrijas māsa un beidzot varēšu brīvi uzelpot.

Kā izvēlējies savu dzīvi saistīt ar medicīnu?
Man medicīna patikusi kopš bērnības. Kad biju maza, ar šķērēm lellēm griezu vēderus, lai redzētu, kas tur iekšā  — meklēju, kur lellei sirds. No dubļiem gatavoju zāles. Kādu dienu aptiekā nopirku daudz C vitamīnu un dalīju visiem sētas bērniem. Pēc vidusskolas iestājos Liepājas Universitātē, lai mācītos psiholoģiju, tomēr beigās viss sanāca tā, ka tur ne dienu nenomācījos. Kaut gan, ja tā padomā, arī šobrīd mans darbs nav tālu no psiholoģijas, jo psiholoģiju un psihiatriju vienmēr kaut kas vienos.

Kā pavadi brīvo laiku?
Man ļoti patīk braukt ar riteni. Daru to ikreiz, kad rodas tāda izdevība. Patīk zaļumi, cept desas, kaut kur paceļot. Tāpat labprāt lasu, bet to vairāk ziemas laikā.

Kas tevi iepriecina?
Mani ļoti iepriecina, ja kāds draugs, kas ir tālu prom, pēkšņi pazvana un pasaka, ka to izdarījis tādēļ, ka domājis par mani. Priecē mazi bērni, ko un kā viņi domā, spriež. Mani var iepriecināt skaista, saulaina vai lietaina diena.
 
Kādi ir tavai nākotnes plāni?
Šobrīd mans mērķis ir pabeigt studijas. Un, ja Dievs dos, mācīties vēl kaut ko tālāk. Bet kopumā es īpaši neko neplānoju uz priekšu, jo ko gan mēs cilvēki varam plānot — ne mūsu spēkos un varā ir dots elpot un dienu nodzīvot. Es domāju un dzīvoju pozitīvi, tomēr ir lietas, ko mēs pat gribēdami nevaram saplānot un ietekmēt, un man pārsvarā ir tā —jo mazāk plānoju, jo skaistākas lietas notiek pašas no sevis. Dievs pats visu pakārto.

Kā tu sevi īsumā raksturotu?
Smaidīga, man patīk cilvēki. Patīk ar viņiem runāties, palīdzēt — tas sagādā prieku.

Tuvojas pavasaris. Vai tam kā īpaši gatavojies?
Īpaši negatavojos, es to gaidu! Tomēr ir lietas, pie kurām piedomāju, piemēram, gribas puķes sastādīt!

Kā plāno pavadīt savu svētku dienu?
Mana dzimšanas diena šogad iekrīt Lielajā piektdienā, tādēļ esmu nolēmusi, ka to svinēšu Lieldienu laikā vai nedaudz pēc tam. Ceru to nosvinēt klusi.

Tavs novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Esiet priecīgi, bet arī pateicīgi, ka jums ir iespēja šodien svinēt svētkus. Nevēlēšu ne naudu, ne bagātību, bet gan atrast to ceļu, pa kuru ejot var iemantot laimi un svētīgu dzīvošanu. Esiet labi un iecietīgi pret cilvēkiem, nepažēlojiet 50 santīmus kādam, kas to lūdz, jo atpakaļ jūs dabūsiet daudz vairāk! Esiet ne tikai cilvēki, bet arī cilvēcīgi!