Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas dati, Liepājā šodien vārda dienu svin sešas Izoldes, 337 Ilzes un 14 Ildzes.

Šodien vārda dienā sveicam Liepājas Universitātes studenti Ilzi Jaunzemi. Pašlaik viņa studē pirmajā kursā Vides un atjaunojamo energoresursu pārvaldību un inženieriju. Ilze ir pozitīvi noskaņota: "Ticu, ka smaids izglābs pasauli. Tāpēc eju ar smaidu sejā gan labajās, gan sliktajās dienās. Forši, ka apkārtējie smaida un ir priecīgi, tas man pašai arī uzlabo omu pelēkās dienās." Sevi sauc par Liepājas patrioti un liepājniekus raksturo kā draudzīgus, atsaucīgus cilvēkus. Savā pašreizējā darbavietā klubā “Coyote Fly" Ilze ir novērojusi, ka liepājniekiem ļoti patīk ballēties.

"Ir pat tādi, kas neizlaiž nevienu ballīti – nāk trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās," smejas gaviļniece. Ilze stāsta, ka katrs apsveikums, kas nāk no sirds, ir patīkams. To varot just, ka cilvēks to vēl no sirds, nevis tikai ķeksīša pēc. "Ne jau dāvanas, bet gan tas , ka satieku savus tuvos, saprotu, ka esmu kādam nozīmīga un vajadzīga un mani mīl tādu, kāda esmu." Savu vārda dienu viņa pavadīs strādājot "Coyote Fly", bet nākamajā dienā gan nedaudz pasvinēsies, pasēdēs kopā ar draugiem, bet pēc tam sekos ierastais gājiens pa klubiņiem.

Viņas intereses ir ļoti sievišķīgas: " Kā jau visām meitenēm man patīk drēbes, kurpes un pucēšanās." Ilze dod priekšroku kārtīgai sportošanai. Tā, ka var izdzīt pēdējo no sevis, un vēl divas dienas sāp visas maliņas. Tas esot labs veids kā tikt vaļā no dusmām. Liepājniece atklāj, ka viens liels sapnis ir ceļošana. "Gribas redzēt, kas notiek plašajā pasaulē. It īpaši aukstās, riebīgās ziemas dienās gribas būt kaut kur, kur ir plus 30.Studente atzīst, ka bieži vien Liepājā vienkārši nav ko darīt: "Ja nevēlies sēdēt mājās, bet iziet ar draugiem, atpūsties vai uz randiņu, ja kino neko nerāda, ēst negribi, laukā riebīgs laiks, nevar nekur pastaigāties, nav ko darīt."

Ilze uzskata, ka šī ir ideāla vieta biznesam kādam, kurš izdomās, ko lai jaunieši dara brīvajā laikā. Pagaidām meitenei nav neviena spīdoša ideja, ko realizēt, bet viņa cer uz kādu, kam tā būs un to īstenos, un liepājnieki vairs nepukstēšot, ka neesot ko darīt. "Novēlu, lai šī diena ir pārsteigumu, smaidu un jauku emociju pilna. Bučas visām vārda māsām un citiem gaviļniekiem."
 
Šodien vārda dienā sveicam arī liepājnieci Ilzi Zelmeni. Viņa jau trešo gadu dzīvo un studē Rīgā, taču nedēļas nogalēs viņu var sastapt Liepājā. Viņa pašlaik mācās par interjera dizaineri. Ilze stāsta, ka skola esot kā darbs, jo pasniedzēji studentus iesaista reālos projektos, lai jau tagad var parādīt savas spējas un gūt pieredzi. Darbs aizņemot daudz laika. Tā kā Ilze studē privātā augstskolā un par mācībām jāmaksā, viņa cītīgi apmeklē lekcijas. Liepājniecei diez ko pārsteigumi nepatīk, tāpēc parasti saņemot to, ko vēloties un visas dāvanas ir jaukas. Viņa uzskata, ka cilvēki ir laimīgi tikai tad, kad viņi dara, kas patīk un zina, ka atrodas īstajā vietā, kā arī viņu darbs tiek novērtēts. Savu vārda dienu viņa vēl nav saplānojusi kā svinēs, bet gan jau idejas radīsies.

Citiem gaviļniece novēl izdevušos ballīti. "Man patīk "lauzt" sevi, cīnīties par mērķi un to sasniegt. Ja cilvēks cenšas, tad viss ir sasniedzams, bet protams ar lielu darbu. Cenšos mācīties, gan no savām, gan no citu kļūdām," savās atziņās dalās liepājniece. Viņa uzskata, ka Liepājai nepieciešama lielāka attīstība, lai cilvēki vēlētos šeit palikt. Svarīgi esot arī, lai būtu plašākas izglītības iespējas, kas dotu iespējas konkurēt ar savām zināšanām un veiksmīgi strādāt.