Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 258 Elīnas, 5 Drosmas un neviens Drosmis.

Šodien vārda dienā sveicam stilisti un stila studijas "Uniq" vadītāju Elīnu Štobi.

Īsumā pastāsti par savu ikdienu!
Manas ikdienas parasti nav vienādas. Ļoti bieži katra diena atšķiras ar kaut ko īpašu – tā var būt saspringta no agra rīta līdz vēlam vakaram, neierobežojoties kādos laiku termiņos vai arī vienkāršāka, vieglāka, kad es varu relaksēties pēc radoši izsmeļošiem darbiem. Es iedvesmojos, staigājot pa Liepājas, Rīgas, Ventspils ielām, no apkārtējās vides, dabas un cilvēkiem.

Kas šobrīd tev ir visaktuālākais?
Šobrīd aktīvi strādāju par "Cinnamons" dizaineres asistenti. Nodarbojos ar šī brenda popularizēšanu, stilistiskā virziena noteikšanu. Un tajā pašā laikā veicu arī visus stila studijas "Uniq" tekošos darbus, pasūtījumus. Tikko mana komanda pabeidza strādāt pie interesanta projekta – "Liepājas papīra kalendārs 2013". Rezultāts ir ļoti labs, tieši tā kā iecerēts.

Kādu lomu mode ieņem cilvēka dzīvē un ko tev pašai tā nozīmē?
Globāli skatoties, lielais vairums tam pieskaras tīri praktisku apsvērumu dēļ, jo ir nepieciešams, ko ikdienā vilkt mugurā – citus tas aizrauj vairāk, citus mazāk. Dažkārt gribētos, lai cilvēki nevis modei kā tādai, bet savam vizuālajam tēlam pievērstu vairāk uzmanības. Ar to es vēlos teikt, ka ne vienmēr apģērbam jābūt no jaunākajām kolekcijām un tendencēm, bet, lai sievietes spēj atrast savu "es" ar ko izcelties uz pārējo fona. Ļoti bieži ir tā, ka eju pa Liepāju vai Rīgu un redzu vienādi tērptas sievietes, bet, piemēram, vienai no viņām ir tieši tā pati jaciņa, mētelis, bet viņa ir pielikusi klāt jostu, brošu, vecmāmiņas lakatiņu un uzreiz izskatās interesantāka – vēlētos, lai sievietes būtu šarmantākas!
Man gribētos teikt, ka mode ir mana dzīve! Es ar to mostos un eju gulēt, tā ir mana ikdiena – cilvēki, mode, apģērbs, stils. Tas ir mans hobijs, un sirdslieta – tā esmu es!

Kā tu vērtē latviešu sieviešu ģērbšanās stilu?
Kopumā varu teikt, ka latviešu sievietes ģērbjas interesanti, taču izceļas krievu tautības sievietes – viņas drosmīgi kombinē krāsas, faktūras un stilus, kādas latviešu sievietes neatļaujas. Francūzietes, savukārt ir ļoti elegantas un "šarmīgas"…
Pēc maniem novērojumiem, latviešu sievietes iedalās trīs grupās. Vienai daļai ir vienalga, ko vilkt mugurā, galvenais, lai ir silti un ērti; tad ir sievietes, kas nedaudz pie tā piedomā un tādas, kas vēlas ko savādāku, un to realizē arī savā dzīvē.

Kā izpaužas sievišķība?
Manuprāt, tā staro no pašas sievietes un ir pilnīgi vienalga, vai viņai mugurā ir kartupeļu maiss vai smalka kleita vai vienkārši džinsi ar t–kreklu un žaketīti – tā ir sievietes iekšējā būtība. Tā noteikti ir gaita. 80.gadu latviešu modele Džovanna ir teikusi, ka sievietei ir jābūt stājai un labiem apaviem – tam gribētos piekrist! Ja sievietei ir stāja, viņa būs gracioza, šarmanta un labāk vieni kvalitatīvi apavi, nekā daudzi neērti un nekvalitatīvi! Katrai sievietei ir jāatrod savs sievišķības eleksīrs.

Kur tu rodi iedvesmu savam darbam, smelies spēkus?
Iedvesmu var rast arī vienkārši pastaigājoties pa pļavu, aizejot līdz jūrai, noskatoties kādu labu filmu, apmeklējot kino, izstādi, satiekot kādu paziņu uz ielas vai malkojot kafetērijā kafiju – es iedvesmojos no visa, gūstu prieku par dzīvi un šo mirkli!
Baudu arī savas brīvdienas un dažkārt mēdzu vienkārši nedarīt neko, kas ir ļoti grūti. Tas ir jāmāk un es vēl to mācos!

Ko tev nozīmē vārda diena, kā to atzīmē?
Man ļoti patīk mans vārds! Vārdu man uzdāvināja omīte, uzrakstot manai mammai zīmīti, jo slimnīcā bija karantīna un nevarēja apciemot jaundzimušos: "Apsveicu ar Elīnīti!" Gribētu teikt, ka tā vecmāmiņa aizsāka manas stilistiskās izpausmes, jo viņa ir īsta dāma: vienmēr saskaņo cepurītes, cimdiņus, kurpītes, tērpjas kostīmiņos.
Man ļoti patīk šī diena, kad man ir vārda diena, priecājos, ka mani sumina. Šo dienu mēdzu pavadīt dažādi – priecājos par pārsteigumiem, ko sagādā mana ģimene, draugi. Labprāt uzņemu ciemiņus ar tēju un smalkmaizītēm kā pie Burkā kundzes! Man vispār patīk svētki! Ir tik daudz negāciju apkārt, ka gribas šo dzīvi padarīt skaistāku!

Tavs novēlējums šodienas vārda un dzimšanas dienas svinētājiem!
Priecājieties par dzīvi! Lai katra diena ir kā svētki un patīkams pārsteigums!