Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem Liepājā vārdadienu svin 274 Anatoliji, bet nevienas Malvas un Anatola. Dzimšanas dienā sveicam Gintu Eisteru.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Ikdienā strādāju apsardzes firmā par operatīvo darbinieku. Man ir vēl dažas lietas, ar ko nodarbojos, bet nevēlos tās afišēt, jo tās ir tikai attīstības stadijā.

Kādi ir jūsu hobiji? Ko jūs darāt savā brīvajā laikā?
Viens no hobijiem, kas arī ir daļēji attīstības stadijā, ir autosports, tas gan vairāk ir amatieru līmenī. Vēl man patīk makšķerēt un eju arī medībās.

Ļoti patīk ceļot ar automobili. Esmu bijis ļoti daudz vietās, piemēram, Eiropā ir vairāk valstu, kurās esmu bijis, nekā tās, kurās neesmu bijis.

Kāda ir trakākā fantāzija, kuru gribētu īstenot?
Man gribētos šo atstāt pie sevis, tāpēc, ka ir bijuši tik daudz plānu un ambīciju, un trako lietu, bet bieži ir bijis tā, ka tās ir piepildījušās tiki tad, kad neviens par to nav zinājis. Ja kaut ko nosaucu vārdā, tad parasti tas nepiepildās, nesanāk.

Ko vislabāk darīt Liepājā, brīvajā laikā?
Pats braucu pa Liepāju ar velosipēdu un arī citiem iesaku to darīt. Ir dažādi sasniegumi un antisasniegumi pilsētā, bet ir ļoti labi, ka ir uzlabota satiksme ielās gan automobiļiem, gan velosipēdiem – ir daudz veloceliņu, ko varu novērtēt kā ļoti labu esam. Iesaku cilvēkiem vairāk pārvietoties ar riteni vai iet ar kājām, jo salīdzinot ar citām vietām, mums tiešām ir tīrs gaiss un ir iespēja kaut kur braukt ar velosipēdu un iet ar kājām. Neliels antipiemērs – liepājniekiem viss šķiet milzīgi tālu, tāpēc pat uz netāli esošu veikalu brauc ar mašīnu, bet pilsētās, kurās ir ļoti daudz mašīnu, cilvēki ir spiesti iet ar kājām vai braukt ar riteni, jo tā ir ātrāk. Ir patiešām jānovērtē tas, ka pie mums nav sastrēgumu.

Kuru varētu saukt par Liepājas gada galveno pasākumu, kuru būtu jāapmeklē katram liepājniekam un tās viesim?
Esmu visnotaļ Liepājas stihiju aptverošs cilvēks tāpēc, ka daudz gadus pēc vienas profesijas skaitos muzikants, un vēl man patīk autorallijs. Līdz ar to mani centrālie notikumi ir mūzikas festivāls "LMT Summer Sound", Rallijs Liepāja un Rallijs Kurzeme – šos pasākumus cenšos apmeklēt. Palūkojoties no malas, redzu, ka dažādi pasākumi tiek apmeklēti arī jaunajā koncertzālē "Lielais dzintars".

Atbildot uz jautājumu, teiktu, ka tie ir dažāda veida mūzikas pasākumi un autosports, kas liekas saistoši.

Kura vieta Liepājā jums saistās ar vissiltākajām atmiņām?
Karosta. Dažus gadus tur dzīvoju. Tā ir ļoti neviendabīga un dažāda, un man gadījās dzīvot vienkārši fantastiskā vietā, starp priedēm, ne daudzdzīvokļu mājā. Pēc ilga laika nodzīvota nosacīti konservatīvā vidē Vecliepājā un Ezerkrastā, kas skaitās kā guļamrajons, nedaudz pielīdzināms Rīgai, bija un ir savādāk, gandrīz kā Jūrmalā, bet, protams, nesalīdzinu šīs divas vietas tiešā veidā. Šeit, Karostā, ir tā vieta, kur var patiešām dzīvot jūras krastā starp priedēm, šeit nav visa ierastā Liepājas ikdiena. Daudzi liepājnieki domā, ka šeit dzīvo atbrīvotie cietumnieki vai nelabvēlīgas personas, bet patiesībā Karostā ir daudzi cilvēki, kuri ir jauni, kuri ir atbraukuši uz pilsētu no rajona un daudziem, dažādu tautību cilvēkiem, ir bērni. Tur ir savdabīga dzīvības sajūta, tā ir citādāka realitāte tepat blakus.  

Kā sevi izklaidējat, ja apkārt valda garlaicība?
Par izklaidi runājot, esmu palicis pārāk pareizs. Pārskatāmā pagātnē man patika aiziet nedēļas nogalēs uz kādu no Liepājas naktsklubiem, bet šobrīd vairāk pavadu mājās vai dodoties pastaigās. Ir pēc tā nostalģija, tāpēc domāju, ka noteikti, kad pienāks maģiskais "kādu dienu", kas mēdz būt pirmais janvāris vai tā ir kāda diena, kad mēs darīsim to, ko parasti nedarām,  tad domāju, ka arī iziešu dzīvē, izvēdināšu galvu.

Kā sevi uzmundrināt, ja nav tik priecīgs prāts, kā gribētu?
Manā gadījumā tas noteikti ir izbraukt ātri ar mašīnu pa kādu grantētu ceļu.

Kas obligāti jāizdara katros svētkos?
Ir dažādi svētki, pat valsts svētki ir dažādi, piemēram, 18. novembris ļoti atšķiras no Jāņiem. Gribētu pilnīgi noteikti izcelt valsts karoga krāsas, it īpaši valsts svētkos un aicinu arī citus to darīt! Viena no manām darbības sfērām ir arī politiskas aktivitātes sociālajā portālā facebook.com, kur paralēli tam, ko dara Nacionālā apvienība, mēs ar biedriem aicinām latviešus izcelt valsts karogu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Svētkos izceļu mūsu karoga krāsas un aicinu tuvākus un tālākus cilvēkus darīt to pašu, un nejaukt Latviju mūsu sirdīs ar politiķiem, kas to vada, un kuri mums, iespējams, nepatīk.

Pārējos svētkus, domāju, ka svinu tāpat kā pārējie un īpaši neizceļos ne ar ko.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Manam brālēnam Uģim un vēl vairākiem, kurus zinu, kam dzimšanas diena ir tieši 10. jūnijā, nododu sveicienus – man liekas, ka mēs varam būt lepni, ka esam dzimuši tieši šajā datumā! Visiem māju ar roku un miedzu ar aci!

Apsveicu tos, kas rīt nestrādā! Visiem novēlu priecīgus svētku, izpriecājieties kārtīgi, bet ne tā, lai pēc tam būtu slikti! Palutiniet sevi un tos cilvēkus, kuri mīl jūs, un, lai viss izdodas ne tikai šajā dienā, bet arī nākamajā dzīves gadā!