Ņemot vērā "Covid–19" vīrusa izplatības pieaugumu valstī kopumā un veicot regulāru skolēnu testēšanu Liepājas vispārizglītojošās skolās, šonedēļ palielinājies atklāto gadījumu skaits izglītības iestādēs. Šobrīd "Covid–19" konstatēts 19 skolēniem, karantīna noteikta 16 klasēm, informē Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Veicot skolēnu testēšanu, teju visās Liepājas skolās konstatēts "Covid–19" saslimšanas gadījums. Situācija ir ļoti mainīga, šobrīd vīrusa izplatība visvairāk ietekmējusi mācību procesu Liepājas 3. pamatskolā, kur karantīnā patlaban atrodas 12 klases – attālinātais mācību process no iepriekšējās nedēļas ir sešām klasēm un ar 29.setembri – vēl sešām. Savukārt ar 4.oktobri no karantīnas atgriežas trīs klases un ar 5.oktobri – vēl divas.

Lai mazinātu vīrusa izplatību izglītības iestādē, visi klātienē esošie skolēni no šodienas lietos sejas maskas gan klasē, gan koplietošanas telpās. Skolā tiks veikti dezinfekcijas pasākumi. Skolēniem, kuri atgriezīsies no karantīnas, tiks veikta papildus testēšana.

Visās izglītības iestādēs aicinām pievērst uzmanību drošības noteikumiem un ievērot "Covid–19" profilakses pasākumus:
1. vēdināt telpas vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā;
2. pareizi lietot sejas maskas;
3. īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu;
4. nedoties uz izglītības iestādi ar elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).