10. un 11. martā Liepājas Universitāte (LiepU) organizē 27. starptautisko zinātnisko konferenci "Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā". To rīko sadarbības partneri Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts, Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Lietuviešu literatūras un folkloras institūts un Vītauta Dižā universitāte, informē LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Divu dienu garumā vairākās sekcijās pētnieki diskutēs par jautājumiem, kas šobrīd aktuāli literatūrā un kultūrā – literatūru dažādos laika posmos, tulkojumu nozīmi, digitālajiem resursiem, filozofiju un teātri latviešu un lietuviešu kultūrā. Paredzētas arī diskusijas, kas prezentē divu projektu pētījumu rezultātus – "Humanitāro zinātņu digitālo resursu plašāka izmantojuma iespējas" un  "Teātris tekstā: robežu pārstatīšana".

Konferences starptautiskās zinātniskās komitejas dalībniece profesore Zanda Gūtmane atzīst: "Šogad atšķirīgs ir konferences formāts, jo pirmo reizi tā ir tematiski fokusētāka, referāti ir par Baltijas jūras reģiona literatūru un kultūru."

Konference notiek tiešsaistē, un tai pieslēgties ir aicināts ikviens interesents. Turklāt tiešsaistes formāts ļauj to izdarīt no jebkuras vietas un klausīties to konferences sadaļu, kas katram ir tematiski tuvāka.

Pieslēgšanās iespēja atrodama literatura.liepu.lv.