Ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā valstī noteiktos ierobežojumus "Covid-19" izplatības mazināšanai un saskarsmes minimizēšanas nepieciešamību, tiem klientiem, kas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto pensiju saņem Pasta norēķinu sistēmā (PNS) vai bankas kontā kredītiestādē un kas vēlas turpmāk saņemt to savā dzīvesvietā, ir jāvēršas ar iesniegumu VSAA.

Tā kā ārkārtējās situācijas apstākļos daļa iedzīvotāju VSAA maksātās pensijas vēlas saņemt nevis pasta nodaļā no sava PNS konta, bet gan dzīvesvietā, ērtākais veids, kā to izdarīt, ir vērsties ar attiecīgu iesniegumu VSAA. Latvijas Pastam ir līgums ar VSAA par pensiju piegādi saņēmēju dzīvesvietā, un šis skaidras naudas piegādes pakalpojums klientam izmaksās 2,39 eiro. Pakalpojuma izmaksas, kuru Latvijas Pasts sniedz VSAA, ir zemākas nekā individuālam skaidras naudas izmaksas pakalpojumam klienta dzīvesvietā no PNS. 

Iesniegumu VSAA par izmaksas adreses maiņu, izlemjot par turpmāku pensijas piegādi dzīvesvietā, iespējams iesniegt elektroniski portālā Latvija.lv, izvēloties e-pakalpojumu Iesniegums iestādei un savu vēlmi paužot brīvā formā. Iesniegumu iespējams nosūtīt arī pa pastu vai nogādāt jebkurā VSAA klientu apkalpošanas centrā, izņemot Talejas ielā 1, Rīgā, un atstāt speciāli izvietotā kastītē iesniegumiem.

Pensijas saņēmējam gan jārēķinās, ka, mainot pensijas saņemšanas veidu, var mainīties arī izmaksas datums. VSAA klientu apkalpošanas centru adreses un darbalaikus iespējams uzzināt šeit.