Pēc vairākiem atklātajiem tuberkulozes gadījumiem Liepājas jūrniecības koledžā sasaukta audzēkņu vecāku sapulce, aģentūra BNS uzzināja Veselības inspekcijā.

Tā notiks novembra sākumā, un tajā piedalīsies arī Veselības inspekcijas (VI) un Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji, lai sniegtu vecākiem papildu informāciju un atbildētu uz jautājumiem.

Sešiem koledžas audzēkņiem konstatēta tuberkuloze, tāpēc izglītības iestādē noteikti vairāki papildu pretepidēmijas pasākumi. Saslimušie turpina ārstēties stacionāri vai ambulatori. Atgriezties koledžā viņi varēs, kad ārstējošais ārsts apstiprinās izārstēšanos. VI informē, ka ārstēšanās laiks var būt atšķirīgs, līdz ar to pagaidām esot pāragri spriest, kad jaunieši varētu atgriezties skolā.

Vēstīts arī, ka Liepājas reģionālās slimnīcas pneimonologiem uzdots vēlreiz precizēt visas iespējamās kontaktpersonas, īpašu uzmanību pievēršot tām kontaktpersonām, kurām ir sūdzības vai saslimšanas simptomi un kurām bija vistuvākais kontakts ar saslimušajiem.