Latvijas Romas katoļu baznīcas bīskapi pauž prieku par septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti, norādot, ka šāds paziņojums parāda Baltijas valstu nozīmīgumu.

Par to aģentūru LETA informēja baznīcas pārstāvji.

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs uzskata, ka pāvesta Franciska vizīte Latvijas tautai nesīs lielu Dieva svētību. Viņš aicināja apzināties, ka latvieši iekļuvuši izredzēto skaitā, jo pāvestu vizītē ielūgušas ļoti daudzas valstis. "Izvēloties Baltijas valstis, tai skaitā arī Latviju, Francisks ļauj noprast, cik tās viņam ir svarīgas," pauda Stankevičs.

Savukārt Liepājas bīskaps Viktors Stulpins cer, ka arī Latvijā Francisks sniegs drosmīgu uzrunu par daudzām sabiedrībai svarīgām jomām, liekot cilvēkiem aizdomāties par savu darbošanos, kā arī pamudināt kaut ko mainīt, lai vairāk kalpotu visas sabiedrības labumam.

Kā ziņots, Pāvesta Franciska vizīte Latvijā notiks šī gada 24.septembrī, aģentūrai LETA pavēstīja Ārlietu ministrijā.

Kā liecina Valsts prezidenta kancelejas paziņojums, vizītes laikā pāvests Francisks tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem, kā arī piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka pāvests piedalīsies arī ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā, kā arī celebrēs Svēto Misi Aglonas bazilikā.

"Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīte Latvijā valsts simtgades gadā ir liels pagodinājums mūsu valstij un tās iedzīvotājiem. Šis gads ir atskaites punkts visam līdz šim paveiktajam un vienlaikus iespēja likt stipru pamatu nākotnei, kurā dzīvos nākamās paaudzes. Esmu pārliecināts, ka pāvesta Franciska vizīte būs iedrošinājums iestāties par svarīgām vispārcilvēciskām vērtībām un piepildīt ieceres, lai veidotu labāku, taisnīgāku un saliedētāku Latviju," uzsvēra Vējonis.

Franciska vizīte Baltijas valstīs norisināsies no 2018.gada 22.septembra līdz 25.septembrim, kuras laikā viņš apmeklēs arī Viļņu un Kauņu Lietuvā un Tallinu Igaunijā.

Latvijas vēsturē pirmais gadījums, kad valsti apmeklēja pāvests, bija 1993.gada 8.septembris, kad Latvijā ieradās Jānis Pāvils II. Līdz ar to, šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.