Starptautiskajā brīvprātīgo dienā 7.decembrī Liepājas pašvaldība godināja Liepājas veiksmīgākās nevalstiskās organizācijas (NVO) un brīvprātīgā darba veicējus.

„Šī bija sestā reize kopš pašvaldība godina NVO un brīvprātīgā darba veicējus. Ikviena brīvprātīgā darbs ir devis ieguldījumu Liepājas attīstībā – ar brīvprātīgo palīdzību noorganizēti neskaitāmi kultūras un sporta pasākumi, kā arī dažādas konferences. Vēlos visiem šiem darba rūķiem, kuri prieka un enerģijas pilni līdzdarbojas pilsētas veidošanā, pateikt lielu paldies,” pastāstīja domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

„Kāds nezināms autors ir teicis, ka „brīvprātīgajiem nemaksā nevis tāpēc, ka tie būtu nevērtīgi, bet gan tāpēc, ka tie ir nenovērtējami.” Tieši tādēļ mūsu ikviena pienākums ir novērtēt viņu ieguldījumu un pateikt paldies,” uzsver eksperte NVO un sabiedrības integrācijas lietās Brigita Dreiže.

Šogad tika godinātas piecas nevalstiskās organizācijas – Liepājas Diabēta biedrība, biedrība „Krīzes grūtniecības centrs”, biedrība „Cerība, Ticība, Mīlestība”, pensionēto skolotāju biedrība „Zelta rudens” un sporta biedrība „NABBA”.

Tāpat paldies tika sacīts 20 brīvprātīgā darba veicējiem – Andrai Šliserei, Annai Paulai Pujēnai, Annai Šleierei, Antonam Grikšam, Artim Dauginam, Astrīdai Vērdiņai, Birutai Lavrusenko, Dzidrai Lūsei, Gaļinai Sudmalei, Genādijam Iļjinam, Hildegardei Urbānei, Inai Veitei, Ludmilai Hmeļenko, Miervaldim Ziemelim, Raimondam Briežkalnam, Tamārai Sivokobiļskai, Valerijam Križevičam, Veltai Fišmeisterei, Viesturam Jaunzemam un Žanetai Andersonei.

„Liepājas neredzīgo biedrība” saņēma laikraksta „Kurzemes Vārds” specbalvu.

Lēmumu par to, kuras nevalstiskās organizācijas un kuri brīvprātīgā darba veicēji šogad tiks godināti, pieņēma NVO konsultatīvā padome, izvērtējot iedzīvotāju iesniegtajās 217 anketās izteiktos priekšlikumus. 97 anketās bija izvirzītas 15 NVO un 120 anketās – 33 brīvprātīgā darba veicēji.