Ceturtdien, 3.septembrī, starpdisciplināras konferences "Vakcinācija pret "Covid–19": aktualitātes un izaicinājumi” laikā tika suminātas tās Liepājas un Kurzemes ģimenes ārstu prakses, kurās sasniegts vislielākais vakcinēto pacientu skaits, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Sešām Liepājas ģimenes ārstu praksēm, kurās sasniegta vislielākā pacientu vakcinācijas aptvere līdz 2021.gada augusta beigām, par aktīvu savas prakses pacientu vakcinēšanu pret "Covid–19" tika pasniegtas Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes pateicības.

Pateicības saņēma Olitas Ševčukas ģimenes ārsta prakse (58% aptvere, seniori un hroniskie pacienti – 69%); Zaigas Stepko ģimenes ārsta prakse (52% aptvere, seniori un hroniskie pacienti – 57%); Anitas Braunas ģimenes ārsta prakse (52% aptvere, seniori un hroniskie pacienti – 57%); SIA "Meissana” (Ineses Cēberes ģimenes ārsta prakse) (52% aptvere, seniori un hroniskie pacienti – 57%); Violetas Celmas ģimenes ārsta prakse (51% aptvere, seniori un hroniskie pacienti – 61%); SIA "Dr.Rudzītes ārsta prakse” (Justīnes Rudzītes prakse) (51% aptvere, seniori un hroniskie pacienti – 55%).

Tāpat Veselības ministrija pasniedza pateicības par sasniegtiem augstajiem rādītājiem Kurzemē. Tās saņēma piecas ģimenes ārstu prakses – Baibas Neibergas ģimenes ārsta prakse (Pūres pagasts) par visaugstāko Kurzemes teritorijā vakcinējamo personu aptveres rādītāju (60%), Maldas Dubras ģimenes ārsta praksei (Jaunlutriņu pagasts) par labāko senioru un hronisko pacientu vakcinācijas aptveri Kurzemes reģionā (77%), kā arī Ineses Petrovas (Tukums), Lilitas Bētiņas (Degoles pagasts) un Daigas Leimanes (Priekules un Virgas pagasts) ģimenes ārstu prakses par visvairāk vakcinētajiem pacientiem savā praksē.

Konference "Vakcinācija pret "Covid–19": aktualitātes un izaicinājumi” tika organizēta ar mērķi informēt par aktualitātēm saistībā ar "Covid–19" infekcijas izplatību un vakcināciju, tai skaitā, sniedzot iespēju ārstu prakšu pārstāvjiem satikties klātienē, lai veicinātu savstarpēju pieredzes un informācijas apmaiņu. Konferenci koncertzāles telpās organizēja Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs un Nacionālais veselības dienests.

Konferencē piedalījās Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja, ģimenes ārste Sarmīte Veide un citi medicīnas jomas profesionāļi, kuri uzstājās ar lekcijām par "Covid–19" infekcijas profilaksi un ārstēšanu.

Konferences jau norisinājušās trīs Latvijas lielākajās pilsētās – Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā un vēl norisināsies Rīgā un Valmierā.