Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola (LDMV) laikā no 2014. gada 1. jūnija līdz 28. decembrim realizē Kultūras ministrijas finansētu projektu "Vai Tu zināju, ka..".

Projekts paredz sadarbībā ar dažādiem sociālajiem partneriem radīt suvenīrus, kas stāsta par Liepāju. To tapšanā iesaistīti skolu audzēkņi, pasniedzēji, organizācijas un dažādu sociālu grupu pārstāvji, kas bez maksas apgūst jaunas amata prasmes, piedalās teorētiskās apmācībās un apgūst biznesa vides pamatus, informē LDMV pārstāve Iveta Eniņa.

Sociālās un radošās partnerības projekta "Vai Tu zināji, ka..", realizētāji pauž pārliecību, ka tiks veicināta iesaistīto informētība un izpratne par radošuma lomu mūsdienu sabiedrībā, par amata prasmju apgūšanas nepieciešamību, par dizaina izstrādes procesiem un visu šo faktoru lomu Latvijas attīstībā, ko šobrīd dēvē par radošo industriju.

Jau kopš mācību gada sākuma Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā norit darbs pie jaunu Liepājas suvenīru veidošanas. Ir organizētas izzinošas un rosinošas lekcijas, ekskursijas pa Liepāju, notikušas teorētiskas apmācības, radītas idejas, un drīzumā uzsāksies pats ražošanas process. Liepājas dizaina un mākslas vidusskolai ir izveidojusies sadarbība ar tautas studijas "Liepava" amatniecēm un Liepājas Emīļa Melngaiļa mūzikas vidusskolu, kā rezultātā tiek radīt suvenīri Liepājai.

"Jaunu suvenīru tapšanā iesaistījušies visu mūsu skolas mācību programmu audzēkņi un pasniedzēji. Skolas uzdevums projekta ietvaros ir radīt dizainu, bet partneriem- mūzikas skola nodrošinās nepieciešamo asociāciju ar Liepāju kā mūzikas pilsētu, amatnieki savas tradicionālās prasmes savietos ar laikmetīgu domāšanu un izstrādājumiem, kur tiem palīdzēs gan skolas audzēkņi un pedagogi. Projekta realizēšanas gaita ir laba sadarbības un partnerības prakse, kad iesaistām uzņēmumus, iestādes un dažādu sociālo grupu pārstāvjus", atzīst Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Smaida Rubeze.

Jauno suvenīru prezentācija plānota šī gada decembrī, kā arī tos būs iespēja iegādāties Ziemassvētku mākslas tirgū "Timbaka Taibaka", kas Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas zālē, Alejas ielā 18, notiks no 19. līdz 21.decembrim.