Trešdien, 4. oktobrī, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības namā atklās Tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" izstādi "Čūsku dejas". Izstādē būs aplūkojamas dažādas garo formu variācijas – Kurzemes krāšņākās jostas, kaspīnes, zeķu paķeles, zirgu, maisu un šūpuļu jostas, kā arī mūsdienu interpretācijā radīti darbi interjeram, rituāliem un valkāšanai, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.
Kā pastāstīja TLMS "Liepava" vadītāja Smaida Rubeze, izstāde ir ilgstoša un rūpīga darba rezultāts: "Meistares izloloja šo ekspozīciju, vēloties plašāku sabiedrību ieinteresēt par vēsturiskām izziņas lietām – šoreiz īpaši izceļot jostas, kuru lietojums vēsturiski, tāpat arī mūsdienās ir ļoti plašs. Pievēršoties jostu tēmai, čūskas forma, nozīme un simbolika kā ierosmes avots ir neaizvietojams, tas ir viens no vissenākajiem un nozīmīgākajiem simboliem visās kultūrās, arī Latvijā."
Izstādē piedalās astoņpadsmit studijas "Liepava" meistares ar teju 80 darbiem, kas izgatavoti dažādās tehnikās – austi, pīti, vīti, pērļoti, adīti, tamborēti, šūti un izšūti.
Izstāde bez maksas būs apskatāma līdz 2. novembrim.

Spītējot ziemai, tramvaja līnijas pārbūve Jaunliepājā turpinās, pabeigs līdz gada beigām