Ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstiem 65. gadu jubilejā sumināta vecākā reģistrētā Tautas lietišķās mākslas studija Latvijā – "Liepava" un tās dalībnieces.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstus par ilggadēju radošu ieguldījumu Kurzemes novada nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā, popularizēšanā un novada kultūrvides veidošanā saņēma studijas radošā vadītāja Smaida Rubeze un par mūža ieguldījumu meistares – Ilze Škuberte, Antra Kukuka, Aisma Demme, Ilga Tīruma, Edīte Dūcmane, Aina Dzirīte un Anna Rozenberga, kura studijā darbojas jau 58 gadus. Siltus un cieņas pilnus vārdus gaviļniecēm teica Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava, informē centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Tautas lietišķās mākslas studiju "Liepava" 1953. gadā no entuziastu kopas, kurā darbojās audēji, rokdarbnieki, rotkaļi un dzintara apstrādātāji, izveidoja Vēstures un mākslas muzeja pamatlicējs, tautas mākslas speciālists un pedagogs Jānis Sudmalis. Tā ir pirmā un vecākā tautas lietišķās mākslas studija Latvijā. Ar šo Kurzemē aizsākās vērā ņemama tautas mākslas tradīciju izzināšana un turpināšana. Pašlaik studijā ir vairāk kā 50 dalībnieku, kas darina krāšņus cimdus un zeķes, auž segas un deķus, brunčus, lakatus, dreļļus, prievītes un tamborē greznus galdautus.

Studijas "Liepava" prasmīgo meistaru darinājumi izceļas ar augstu kvalitāti un drosmi eksperimentēt, tradicionālās nemateriālā mantojuma vērtības organiski pasniedzot laikmetīgā garā.

Tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" meistares ikdienā sastopamas atvērtajās darbnīcās Tautas lietišķās mākslas centrā "Dārza iela", Liepājā, Dārza ielā 4/8.