Atgriežoties no Lieldienu brīvdienām, portāla pastkastītē atradām savdabīgu balss ierakstu. Par balss īpašnieku šaubas neradās, par to, vai pazīstam viņu pietiekami labi, – gan..

Kā noprotams no sarunas fragmenta konteksta, kur tiek piesaukts portāls irliepaja.lv, kas savulaik tik tiešām aptaujāja dažus Liepājas domes deputātus, lai uzzinātu, kāds ir viņu viedoklis par ministra Sprūdža rosināto deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās, runātājs ir portāla ne reizi vien intervētais Liepājas domes deputāts, partijas „Vienotība” Liepājas reģionālās nodaļas vadītājs un šīs nodaļas kandidāts Liepājas mēra amatam Ivars Ķervis.

Piedāvājam portāla lasītājiem pašiem noklausīties nelielo sarunas fragmentu, bet publicējam arī tā atšifrējumu:

„Man, arī, piemēram, mani tagad riktīgi Kesenfelds apkakāja, ja... Tagad pēdējā irliepajā atkal ar viņa vārdiem... Vienu dienu devu viņam pa galvu gandrīz... Tad pārtrūka viss, ja... Baigi pieklājīgā formā...

Par to deputātu skaita samazināšanu, ko tagad tā Lolita Čigāne sitīs cauri 30.martā, kur jābrauc uz Saeimu ir, ja... Saproties, ka nah*j vajag te piecpadsmit un tā tālāk...

Tad Kesenfelds, lai varētu man iegriezt – viņš jau gribētu mani ar visām autostāvvietām nolīdzināt, Sesku nogalināt, Aizezeru nogalināt – par Aizezeru viņš regulāri uz KNAB kādu vēstuli aizsūta un tā tālāk... Lai viņam veselība...

Ē... tu saproti... ē... Tagad pēdējā... Nu nevajadzētu tos sūdus man lasīt, bet kaut kā ieslēdzās... Tur ir rakstīts „Ķervis” – klausies...

„Nu es jau personīgi uzskatu, ka 15 deputātiem ir jābūt, jo agrāk es tā nedomāju, bet tagad redzu, cik daudz un smagi jāstrādā, es tomēr domāju, ka vajag...”

Bet ne jau es to rakstu... Ar viņa vārdiem tur iet... Tā kā viņš saka, kā viņš domes sēdēs uzstājas, es redzu, kā viņš iestarpina iekšā... Un tā gāja vienu brīdi nejēgā... Es viņam teicu, ja tu ilgi, tu, bļ*ģ, dabūsi galvā iekšā, man pie dirsas ir, ja... Tad apklusa. Tad es aizgāju uzzināt, no kurienes tas nāk, bļ*ģ, bet policija, kamēr Lattelekomam tika cauri, tad var kaut ko ierosināt... Netiek cauri... Un tā tālāk... Tu to zini...”

Sarunas fragments spilgti izgaismo runātāju, kurš pat pamanās pats sevi nosaukt vārdā, taču tas nedod atbildi uz jautājumu, kas šajā reizē ir Ķervja kunga noslēpumainais sarunbiedrs.

Tomēr nojauta saka – tas varētu būt kāds visiem zināms „Vienotības” ierindas biedrs...

Tā kā portālam atsūtītajā sarunas ierakstā kā negatīvais tēls figurē deputāts Ivars Kesenfelds, lūdzām viņu komentēt dzirdēto.

Ivars Kesenfelds: „Ceru, ka mans kolēģis Ivars Ķervis šo vārdu virknējumu sarunājis kunga prātā, bet, ja viņš to teicis, skaidrā būdams, tad labāk paklusēšu...”

Sarunas fragments audio formātā: